Wypadek potrącenie rowerzysty śmierć

gawronos1982

Wypadek potrącenie rowerzysty śmierć

Postautor: gawronos1982 » 28 wrz 2012, o 21:24

:( mój tata pracuje w przemyśle spożywczym rozwożąc towar o godzinie 6:20 rano potrącił rowerzyste z czym rowerzysta po dwóch dniach pobycia w szpitalu zmarł:( nie znam protokołu policji prokuratora ani wyniku badań krwi rowerzysty ale jedno co wiem bo dojechałem na miejsce zdarzenia to rowerzysta nie miał świateł ani kamizelki odblaskowej. Tato mówi że prędkość jaką miał to nie wiecej niż 70km/h i że go nie widział i nawet nie może się określić czy on jechał czy stał czy wychodził z pobocza na ulicę. Pogłoski nas dochodzą że rodzina chce założyć sprawę cywilną. Teraz nie wiemy co mamy dalej robić i czym to grozi, jak to wygląda od strony prawa! Dodam że tata był trzeźwy. Proszę o odpowiedź:(

Kasiek

Re: Wypadek potrącenie rowerzysty śmierć

Postautor: Kasiek » 3 paź 2012, o 13:43

O 6:20 jest już dość jasno... Rowerzysta powinien mieć światła, ale mimo to raczej był widoczny. A te 70 km/h to było na jakim terenie? W mieście?

Kaspierzycka

Postautor: Kaspierzycka » 14 cze 2019, o 13:15

Mój znajomy również został potrącony przez samochód... Zgon na miejscu. Utrata tak bliskiego znajomego była dla mnie bardzo bolesna. Na pogrzebie ciągle płakałem, nawet podczas transportu zwłok. Codziennie na każdym kroku tak bardzo za nim tęsknie . płacze po katach żeby aby babcia nie widziała... Ktoś z was kochani wie ile takie załamanie może trwać .

BalbinaQ

Postautor: BalbinaQ » 25 cze 2019, o 11:35

W tak trudnych i wielowątkowej sprawie,nie warto czekać na odpowiedzi na forach ,ale jak najszybciej skontaktować się z dobrym i doświadczonym przede wszystkim adwokatem.Tylko on wszystko dokładnie i rzetelnie ci wyjaśni,tylko jego słowa będą tu miały coś wspólnego z prawdą.Na stronie kancelarii adwokackiej https://www.adwokat-soszka.pl/ znajdziesz kontakt do adwokata,który na pewno ci pomoże i wszystko wyjaśni.

warda7

Postautor: warda7 » 23 lip 2019, o 16:20

Może to wcale nie była wina kierowcy? Wiecie, zasada ograniczonego zaufania to trochę miejska legenda... Każda sprawa jest inna, więc trudno mi coś powiedzieć, ale sprawdźcie tutaj: https://kruczek.pl/pewno-drodze-obowiaz ... -zaufania/

Zybigi40

Postautor: Zybigi40 » 14 sie 2019, o 10:09

Dlatego niezwykle ważne są umiejętności (zarówno rowerzystów jaki i kierowców) oraz znajomość przepisów ruchu drogowego.

reniamikula

Postautor: reniamikula » 14 sie 2019, o 12:06

Masz rację. Inwestujmy więc w swoje umiejętności. Ja na przykład planuję zrobić kurs https://szkolajazdysubaru.pl/, aby udoskonalić moją technikę jazdy.