Zerwanie umowy zlecenie przez pracodawcę bez wypowiedzenia

Brycia57

Zerwanie umowy zlecenie przez pracodawcę bez wypowiedzenia

Postautor: Brycia57 » 16 lip 2017, o 11:44

Witam serdecznie.Byłam zatrudniona na umowę zlecenie w firmie ochroniarskiej. Pracowałam od października  zeszłego roku. Dopiero w tym roku po licznych prośbach i ponagleniach w połowie stycznia podpisano ze mną umowę zlecenie na czas określony do 30 listopada 2017r.W umowie uwzględniono co następuje:
W wypadku rozwiazania natychmiastowego umowy zlecenia  bez wypowiedzenia dwutygodniowego w formie pisemnej każdej ze stron obowiazuje kara umowna.

"Zleceniobiorca zaplaci karę umowną w wysokości 4000 zł.za odstąpienie przez niego od umowy.Taką samą karę zapłaci zleceniobiorca w przypadku  rozwiązania z nim umowy." Każda zmiana umowy musi być przedstawiana w formie pisemnej za akceptacją obydwu stron.

Zacytowałam  punkt w umowie gdyż wielokrotnie czytałam ten tekst i druga jego część nie jest dla mnie jasna. Czy nie nastąpił błąd i powinno być  ...Taką samą karę zapłaci zleceniodawca w przypadku rozwiązania przez niego umowy? W cytowanej uprzednio wersji brzmi jak masło maślane.

Mimo iż umowa zlecenie była zawarta do końca listopada br.w dniu 1lutego po zgłoszeniu się do pracy powiedziano mi ,że ja i 6 innych pracowników już nie pracujemy. Nie podano żadnej przyczyny takiego potraktowania nas.Do dzisieszego dnia żadna z osób zwolnionych w tym ja nie otrzymaliśmy wypowiedzenia na piśmie.
Skierowałam sprawę do Sądu pracy o odszkodowanie 4000zł wynikające z umowy.(czy moja interpretacja jest prawidłowa?) Sprawa została przekazana do wydziału cywilnego.
Mam pytanie:

1.Czy należy mi się odszkodowanie 4000 zł
2.Czy wygram moje roszczenie?
3. Kto i w jakiej wysokości poniesie koszty postępowania sądowego.

Z góry dziękuję za pomoc.

jakub196

Re: Zerwanie umowy zlecenie przez pracodawcę bez wypowiedzenia

Postautor: jakub196 » 18 lip 2017, o 09:06

taki to już kraj mamy