Strona 1 z 1

Naszywka + czapka

: 7 gru 2013, o 20:48
autor: erk
Witam,
czy zgodne z prawem byłoby naszycie na czapkę naszywki z logiem np. Realu Madryt (naszywka jest licencjonowana) i sprzedaż "nowego" produktu?

Kupuje osobno czapki i naszywki od dostawców. Łącze oba produkty i... mogę sprzedawać?

Re: Naszywka + czapka

: 9 gru 2013, o 17:53
autor: MarMie
A co to znaczy, że naszywki są licencjonowane? Czy posiada Pan licencję właściciela znaku towarowego na wykorzystywanie takie znaku w produkowanych/sprzedawanych przez siebie produktach? Jeżeli nie, to nie jest to zgodne z prawem.

Właściciel zarejestrowanego znaku towarowego jest jego wyłącznym dysponentem odnośnie zastrzeżonych towarów lub usług. Można z całą pewnością założyć, że loga znanych klubów sportowych są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Bez odpowiedniej licencji taka sprzedaż będzie naruszała przepisy ustawy prawo własności przemysłowej.

Re: Naszywka + czapka

: 9 gru 2013, o 19:46
autor: erk
Firma od której biorę naszywki posiada pozwolenie/licencję na ich wykonywanie. Pomyślałem, że mógłbym naszyć taką naszywkę na czapkę i sprzedawać.

Mam rozumieć, że mogę klientowi proponować zakup naszywki i czapki osobno (ten sam połączyłby później oba produkty), ale jeśli ja wykonam tę "pracę" za niego to już nie? Nawet jeśli na kasie wybijałbym osobno naszywkę i osobno czapkę?

Re: Naszywka + czapka

: 9 gru 2013, o 21:32
autor: MarMie
W mojej ocenie musiałby Pan mieć licencję na wykonywanie czapek z naszywką. Jeżeli ktoś ma licencję na samą naszywkę, to już niekoniecznie na inne produkty. Poza tym posiadanie licencji nie zawsze upoważnia do udzielania tzw. sublicencji (udzielenia licencji kolejnym podmiotom). Jeżeli klient sam sobie stworzy taką czapkę, to robi na ta własny użytek, a nie w celach handlowych.

Re: Naszywka + czapka

: 15 gru 2013, o 18:22
autor: car66
Z tego co się orientuję, kolidowało by to z interesami tych, którzy sprzedają oryginalne czapeczki Realu, a więc nie jest to legalne.

Re: Naszywka + czapka

: 24 wrz 2018, o 23:07
autor: Bertyl555
czapka zimą to zdecydownie podstawa. Polecam http://jakob-czapki.pl/ , gdzie znajdziecie czapki z pomponami w róznych kolorach. Są bardzo ciepłe bo podszewka jest z polaru, więc w mroźne dni sprawdzi sie doskonale. Ciepłej i miękkiej przędzy z akryku i wełny dobrze izloluje przed mrozami. Dobra cena , polecam

Re: Naszywka + czapka

: 17 lip 2019, o 14:25
autor: Niki1999
Czapka to podstawowy element zimowej garderoby. Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś zapomnieć czapki i wrócić z przemarzniętymi uszami. Dlatego warto już dziś zaopatrzyć się w dobrej jakości zimowe nakrycie głowy. Ja zastanawiam się nad tymi https://www.ceneo.pl/Czapki_meskie/p:Eisbar.htm , wyglądają bardzo fajnie, ale nie wiem czy będę w niej dobrze wyglądał. Muszę pomyśleć.