Naszywka + czapka

erk

Naszywka + czapka

Postautor: erk » 7 gru 2013, o 20:48

Witam,
czy zgodne z prawem byłoby naszycie na czapkę naszywki z logiem np. Realu Madryt (naszywka jest licencjonowana) i sprzedaż "nowego" produktu?

Kupuje osobno czapki i naszywki od dostawców. Łącze oba produkty i... mogę sprzedawać?

MarMie
Kontaktowanie:

Re: Naszywka + czapka

Postautor: MarMie » 9 gru 2013, o 17:53

A co to znaczy, że naszywki są licencjonowane? Czy posiada Pan licencję właściciela znaku towarowego na wykorzystywanie takie znaku w produkowanych/sprzedawanych przez siebie produktach? Jeżeli nie, to nie jest to zgodne z prawem.

Właściciel zarejestrowanego znaku towarowego jest jego wyłącznym dysponentem odnośnie zastrzeżonych towarów lub usług. Można z całą pewnością założyć, że loga znanych klubów sportowych są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Bez odpowiedniej licencji taka sprzedaż będzie naruszała przepisy ustawy prawo własności przemysłowej.

erk

Postautor: erk » 9 gru 2013, o 19:46

Firma od której biorę naszywki posiada pozwolenie/licencję na ich wykonywanie. Pomyślałem, że mógłbym naszyć taką naszywkę na czapkę i sprzedawać.

Mam rozumieć, że mogę klientowi proponować zakup naszywki i czapki osobno (ten sam połączyłby później oba produkty), ale jeśli ja wykonam tę "pracę" za niego to już nie? Nawet jeśli na kasie wybijałbym osobno naszywkę i osobno czapkę?

MarMie
Kontaktowanie:

Postautor: MarMie » 9 gru 2013, o 21:32

W mojej ocenie musiałby Pan mieć licencję na wykonywanie czapek z naszywką. Jeżeli ktoś ma licencję na samą naszywkę, to już niekoniecznie na inne produkty. Poza tym posiadanie licencji nie zawsze upoważnia do udzielania tzw. sublicencji (udzielenia licencji kolejnym podmiotom). Jeżeli klient sam sobie stworzy taką czapkę, to robi na ta własny użytek, a nie w celach handlowych.

car66

Postautor: car66 » 15 gru 2013, o 18:22

Z tego co się orientuję, kolidowało by to z interesami tych, którzy sprzedają oryginalne czapeczki Realu, a więc nie jest to legalne.
Każdy zasługuje na kolejną szansę, pozdrawiam

Bertyl555

Postautor: Bertyl555 » 24 wrz 2018, o 23:07

czapka zimą to zdecydownie podstawa. Polecam http://jakob-czapki.pl/ , gdzie znajdziecie czapki z pomponami w róznych kolorach. Są bardzo ciepłe bo podszewka jest z polaru, więc w mroźne dni sprawdzi sie doskonale. Ciepłej i miękkiej przędzy z akryku i wełny dobrze izloluje przed mrozami. Dobra cena , polecam