Wzor przemysowy

mrm1987
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2019, o 01:57

Wzor przemysowy

Postautor: mrm1987 » 25 sie 2019, o 01:58

Witam
Potrzebuje pomocy osób którzy mogą coś mi podpowiedzieć. Sytuacje jest następna.
Były Polski producent, Spółka Akcyjna jest na etapie upadłości likwidacyjnej, była próba sprzedarzy przez syndyka, ale bezskuteczna. Przed ogłoszeniem upadłości Spólka zgłosila do EUIPO pare wzorow przemysłowych, ochrona których wygasa w następnym roku. Pare dni temu zauważyłem że inny Polski producent z tej samej branży zgłosił do ochrony pare identycznych wzorów przemysłowych. Przy czym jeden jest taki sam 1do 1, był produkowany na Spółce w likwidacji (przypuszczam że poprostu została zakupiona forma do wtryskarki od syndyka), do drugiego obudowa była produkowana w Chinach (chyba nie wiedzieli u jakiego dokładnie chinczyka ) wiec zmieniony został design w gorszą strone, ale głowne cechy zostałe te same. Oprócz tego w gamie produktowej pojawiło się pare nowych produktów już kiedyś produkowanych, ale nie zgłoszonych do ochrony. Stąd pytania:
1) Czy przy likwidacji podmiotu który zgłosił pewne wzory do ochrony, kto inny ma prawo ich sobie zastrzec ?
2) Czy można wykorzystywać lub zgłosić do ochrony wzór zgłoszony przez inny podmiót ktory jest w upadłości i ochrona którego wygasła ?
3) Czy przy wprowadzeniu na rynek oryginalnego produktu zastzeżonego przez spółke w likwidacji, inna spółka która produkuje "pogorszoną modyfikacje" może wystawić pretensje w plagiacie ?

Pozdrawiam

paolina
Posty: 7
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 21:04

Re: Wzor przemysowy

Postautor: paolina » 9 wrz 2019, o 21:12

Myślę, że lepiej skontaktować się z prawnikiem z dokumentami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości