Strona 1 z 1

Jakie koszty ogrzewania

: 3 lut 2019, o 17:15
autor: kasiama
Wcześniej zastanawialiśmy sie w jaki sposób ogrzewać nasz dom. jak już zdecydowaliśmy się na pellet to teraz zastanawiamy się jaki piec bedzie najbardziej odpowiedni. Sporo czytam i wydaje mi się że artykuły , bardzo pomagają w wyborze takich sprzętów. Bo i przecież ceny pelletu są różne.

Re: Jakie koszty ogrzewania

: 22 mar 2019, o 19:50
autor: Gardian
Koszty ogrzewania są zależne głównie od tego jaki typ grzania wybierzemy :) Przyznam, że my z mężem bardzo długo się zastanawialiśmy nad tym, jakie ogrzewanie wybrać. Braliśmy pod uwagę zarówno ogrzewanie gazowe jak i piec kaflowy. Po konsultacji ze specjalistami zdecydowaliśmy się kupić porządny piec kaflowy z https://kratki.com/sklep/pl/category/17/piece-kaflowe i był to strzał w dziesiątkę! Piec sprawdza się świetnie i daje naprawdę sporo ciepła. No i jest bardzo oszczędny, co też jest ważne :)

Re: Jakie koszty ogrzewania

: 25 mar 2019, o 21:46
autor: Aminka
Bardzo dużo zależy od powierzchni, którą masz ogrzać.

Re: Jakie koszty ogrzewania

: 28 kwie 2019, o 09:38
autor: asabert5
Jeśli chodzi o ciekawe rozwiązania w kwestii ogrzewania domu, to ja ostatnio trafiłem tutaj https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje na informacje o ogrzewaniu ściennym, które podobno jest bardzo wydajne. Co wy o tym sądzicie?

Re: Jakie koszty ogrzewania

: 20 maja 2019, o 11:39
autor: altor
Jeżeli ogrzewanie w domu zaplanujemy z głową to można naprawdę zrobić to niewielkim kosztem. Ja na przykład u siebie mam piec na pellet z którego jestem bardzo zadowolony, pellet kupuję na https://czornydiament.pl/pellet-opole/ dzięki czemu jestem w stanie sporo zaoszczędzić :)

Re: Jakie koszty ogrzewania

: 30 cze 2019, o 12:42
autor: Kazia
Myślę, że to bardzo ciekawe rozwiązanie. Kiedyś dowiadywałam się o piec na pellet. Wiem, że jest to super ekologiczne rozwiązanie. Pytanie tylko jaki jest koszt zakupu pelletu. Pomijam już fakt kupna pieca i systemu kominowego https://www.systemykominowe.pl/ , a przecież jest to spory wydatek. Warto jednak byłoby zakupić, gdyby faktycznie uzytkowanie tego pieca nie było drogie. Już przy zakupie węgla, co miesiąc w okresie grzewczym średnio 950 złotych praktycznie wymiękam. Jak więc kształtują się ceny pelletu przy domu 200 metrowym. Wie ktoś może?

Re: Jakie koszty ogrzewania

: 25 sie 2019, o 08:20
autor: Kostela
Oczywiście jak najmniejsze, dlatego mam dylemat przeglądając projekty domów w biurze MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/ . Nie wiem, czy zdecydować się a pompę ciepła, kominek DGP, ogrzewanie podłogowe czy też płaszcz wodny. Może Wy mi podpowiecie? Wprawdzie w pracowni mogę liczyć na porady budowlane, ale jeszcze chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat.

Re: Jakie koszty ogrzewania

: 9 wrz 2019, o 16:57
autor: Pawelos_Lis
Wydaje mi się, że każdy z nas chciałby zdecydować się na jak najtańsze ogrzewanie dlatego ja sam od siebie mogę polecić ogrzewanie na podczerwień z https://www.najtanszeogrzewanie.pl/oferta.html. Nie wiem czy kiedyś o tym słyszeliście, bo jest to chyba całkiem nowe rozwiązanie, ale na pewno warte uwagi i poświęcenia chwili, żeby trochę sobie o tym poczytać :)

Re: Jakie koszty ogrzewania

: 11 wrz 2019, o 08:27
autor: Kordi33
Koszty ogrzewania możemy zminimalizować dzięki panelom fotowoltaicznym. Teraz jest dość sporo dofinansowanie , na stronie Suncrew możecie znaleźć jak wygląda "fotowoltaika koszt ". Jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie, dla osób które chcą zaoszczędzić pieniążki.