wykorzystanie kadru filmu jako grafiki na ubranie do sprzedaży

Marika

wykorzystanie kadru filmu jako grafiki na ubranie do sprzedaży

Postautor: Marika » 1 wrz 2018, o 20:56

Dzień dobry,

wiele godzin spędziłam nad rozwiązaniem mojego problemu, z którym próbuję się uporać. Moje starania mają marny skutek, więc bardzo proszę ekspertów o pomoc i wypowiedzenie się w poniższej kwestii.

Chciałabym wykorzystać zdjęcie ze znanego serialu do umieszczenia go na bluzce i sprzedaży. Licencja, którą mogę kupić m.in. w serwisie Getty Images jest tylko, nazwijmy ją, "editorial" (do ewentualnej publikacji w czasopiśmie, na blogu, bez żadnych działań promocyjnych, handlowych) i nie mogę wykorzystać jej do handlu. Niestety na moje wiadomości mailowe w sprawie niestandardowej licencji nie odpowiadają.

Tak więc, staram się nie dawać za wygraną i wpadłam na pewien pomysł. Mianowicie, jeśli włączę ten serial w telewizji i zrobię sobie zdjęcie aparatem obrazu z telewizji, to czy będę mogła wykorzystać to zdjęcie w pożądany przeze mnie sposób?

I tak sobie staram się wytłumaczyć, że nie łamię prawa autorskiego, ponieważ ja jestem autorem tego zdjęcia. Czy dobrze myślę? Czy jednak nie da rady takie rozwiązanie z punktu prawnego...

Błagam o pomoc!