Wykorzystywanie czyjegoś wizerunku

Philo
Posty: 11
Rejestracja: 23 lut 2018, o 17:47

Re: Wykorzystywanie czyjegoś wizerunku

Postautor: Philo » 5 lis 2018, o 15:33

Wiecie co, skoro dyskusja na ten temat toczy się dalej, wtrącę swoje trzy słowa. Moim zdaniem w takim przypadku musimy mieć zarówno zgodę osoby publicznej, która znajduje się na zdjęciu, jak i fotografa. Czasem może się to wiązać z kosztami, także bądźmy tego świadomi.

Daniel19
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2018, o 10:25

Re: Wykorzystywanie czyjegoś wizerunku

Postautor: Daniel19 » 19 lis 2018, o 10:28

Myślę, że w kwestii wykorzystywania czyjegoś wizerunku warto skorzystać z pomocy dobrego i zaufanego prawnika. W Warszawie takiego znajdziesz w http://fkk-kancelaria.pl/. Skupia wiele indywidualności, która każda z nich ma smykałkę w odmiennej dziedzinie prawa. ;)

Salamandra45
Posty: 8
Rejestracja: 14 lis 2018, o 13:52

Re: Wykorzystywanie czyjegoś wizerunku

Postautor: Salamandra45 » 19 lis 2018, o 12:04

Osoby piszące, że coś pozyskane z internetu można wykorzystywać, a wrzucając coś do internetu trzeba się liczyć z tym, że można to wykorzystywać. No nie, to tak nie działa. Wrzucenie czegoś do internetu nie pozbawia nas prawa do własności. W przypadku zdjęć natomiast mamy jak najbardziej prawa autorskie, czyli autor zdjęcia ma do niego prawa, a jest też kwestia wizerunku osoby na zdjęciu. Oczywiście - w internecie są bazy ze zdjęciami do użytku własnego lub nawet komercyjnego nieodpłatnie, ale Google grafika tą bazą nie jest. Wątpliwe, żeby zdjęcie np. Kuby Wojewódzkiego dostępne w internecie posiadało licencję umożliwiającą do wykorzystywania tej fotografii, a w szczególności w celach komercyjnych. Wykorzystanie takich materiałów powinno jednak odbyć się za zgodą autora, prawdopodobnie odpłatnie. Jest to cudza praca, bądź co bądź.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości