Personalizacja produktu innej firmy

damian_89

Personalizacja produktu innej firmy

Postautor: damian_89 » 30 cze 2017, o 12:08

Witam. Chciałbym zająć się handlem internetowym. Założenie jest takie, że biorę produkt firmy X, na zamówienie wykonuję na nim grawer zlecony przez klienta i sprzedaję (celem są rynki zachodnie, łącznie z USA). Moje pytania:

• Czy od strony prawnej taka działalność jest legalna? Nadmieniam, że będzie jasna informacja, iż firma X jest producentem wskazanego produktu, natomiast ja jestem tylko osobą personalizującą,
• Czy dozwolone jest umieszczenie swojego logo na produktach przy procesie personalizacji? Ponownie zaznaczam – nie chodzi tu o ukrycie pierwotnego producenta produktu tylko dodanie kolejnej wartości personalizacyjnej.

Liczę na odpowiedź, pozdrawiam.

shadowkeren

Re: Personalizacja produktu innej firmy

Postautor: shadowkeren » 30 cze 2017, o 15:15

Uważam, że jest to legalne działanie zgodnie z prawem. Dla świętego spokoju skontaktowałbym się z producentem.
Tylko odpowiednia pielęgnacja cery tłustej pozwoli na skuteczną poprawę kondycji skóry.

marrek559

Postautor: marrek559 » 1 lip 2017, o 15:33

Takowa personalizacja to coś rewelacyjnego, według mnie bomba i powinna być stosowana dla wielu firm !

kolos

Postautor: kolos » 1 lip 2017, o 17:23

hm.. sam nie wiem.. a zastrzeżenie logo? Nie ma tutaj znaczenia? Raz że twoje chyba powinno być jak je wrzucasz dalej. a producenta nie naruszasz to chyba nie mussz sprawdzać.. ale pewności nie mam też

ciopas

Postautor: ciopas » 23 lut 2018, o 14:10

To są cieżkie zagadnienia, warto jest czytać profesjonalne artykuły na ten temat https://nazwane.pl/jak-chronic-wlasna-m ... e/18,17,16