wykorzystanie kadru filmu jako grafiki na ubranie do sprzedaży

Marika
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 20:54

wykorzystanie kadru filmu jako grafiki na ubranie do sprzedaży

Postautor: Marika » 1 wrz 2018, o 20:56

Dzień dobry,

wiele godzin spędziłam nad rozwiązaniem mojego problemu, z którym próbuję się uporać. Moje starania mają marny skutek, więc bardzo proszę ekspertów o pomoc i wypowiedzenie się w poniższej kwestii.

Chciałabym wykorzystać zdjęcie ze znanego serialu do umieszczenia go na bluzce i sprzedaży. Licencja, którą mogę kupić m.in. w serwisie Getty Images jest tylko, nazwijmy ją, "editorial" (do ewentualnej publikacji w czasopiśmie, na blogu, bez żadnych działań promocyjnych, handlowych) i nie mogę wykorzystać jej do handlu. Niestety na moje wiadomości mailowe w sprawie niestandardowej licencji nie odpowiadają.

Tak więc, staram się nie dawać za wygraną i wpadłam na pewien pomysł. Mianowicie, jeśli włączę ten serial w telewizji i zrobię sobie zdjęcie aparatem obrazu z telewizji, to czy będę mogła wykorzystać to zdjęcie w pożądany przeze mnie sposób?

I tak sobie staram się wytłumaczyć, że nie łamię prawa autorskiego, ponieważ ja jestem autorem tego zdjęcia. Czy dobrze myślę? Czy jednak nie da rady takie rozwiązanie z punktu prawnego...

Błagam o pomoc!

Michał T.
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2018, o 11:34

Re: wykorzystanie kadru filmu jako grafiki na ubranie do sprzedaży

Postautor: Michał T. » 8 lis 2018, o 12:11

Czy zrobienie zdjęcia obrazowi Matejki oznacza, że posiada Pani prawo do wykorzystania tego obrazu w celach komercyjnych? Proszę sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Proszę też się zastanowić, czy osoba robiąca zdjęcie zdjęciu, na którym Pani widnieje, zdobywa wszystkie prawa do Pani wizerunku. Może w ten sposób będzie Pani łatwiej zrozumieć, co mam na myśli.

Michał T.
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2018, o 11:34

Re: wykorzystanie kadru filmu jako grafiki na ubranie do sprzedaży

Postautor: Michał T. » 8 lis 2018, o 12:13

Proponuję zwyczajnie spróbować skontaktować się drogą inną niż mailowa, a jeśli to się nie uda, to dać sobie spokój, o ile nie chce Pani narobić sobie problemów. Bycie autorem zdjęcia to jedno, inną kwestią jest to, co się na tym zdjęciu znajduje. Warto szanować czyjąś pracę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości