działka budowlana - taxa notarialna

r_ula

działka budowlana - taxa notarialna

Postautor: r_ula » 3 lut 2010, o 01:11

Witam, nie wiem czy w odpowiednim dziale pisze, ale potrzebuje pomocy w sprawie taxsy notarialnej, gdyż sądzę, że notariusz mnie oszukał. Wg. przepisów przy zakupie działki budowlanej taxa notarialna powinna wynieść 1/2 stawki. Przeszłam przez kilkanaście przepisów, ale notariusz zakwestionował mi rozporządzenie, z 2003, które brzmi: 12) "działce budowlanej" - należy przez to rozumieć nieruchomość gruntową lub działkę gruntu, której wielkość, cechy geometryczne, dostęp do drogi publicznej oraz wyposażenie w urządzenia infrastruktury technicznej spełniają wymogi realizacji obiektów budowlanych wynikające z odrębnych przepisów i aktów prawa miejscowego;. Moja działka wg. dokumentów jest działką budowlaną, posiada 734 m2 powierzchni, jest nieogrodzona, posiadam udział w drodze dojazdowej, która jest drogą nieutwardzoną, posiada skrzynkę elektryczną na działce, oraz obok na działce hydrant do podciągnięcia wody. Gmina, w której kupiłam działkę nie posiada innych mediów typu kanalizacja, gaz. Notariusz przyczepił się do stwierdzenia, że moja działka posiada urządzenie infrastruktury a nie urządzenia. Czy ma rację?? W końcu ziemię, którą kupiłam to ponoć działka budowlana. Na jakiej podstawie urząd nadaje działce status budowlanej jak ten status nie ma się nijak do innych przepisów?
Będę wdzięczna za pomoc, albo pokierowanie do odpowiednich osób/urzędów.

Pozdrawiam, Ula