Wynajmuję mieszkanie - mogę się zameldować?

Panna A

Wynajmuję mieszkanie - mogę się zameldować?

Postautor: Panna A » 29 paź 2012, o 17:01

W lutym ja i mój chłopak podpisaliśmy umowę najmu. To, że jestem niezameldowana nie przeszkadzało mi, jednak teraz kiedy mam trudności ze znalezieniem pracy chętnie zarejestrowałabym się w urzędzie pracy a do tego trzeba mieć zameldowanie. Kiedy się wprowadzaliśmy, jednym z pytań było czy mamy się zameldować i właścicielka powiedziała że ona nikogo nigdy nie meldowała i woli abyśmy tego nie robili. Dziś w urzędzie miasta, a konkretnie w oddziale który odpowiada za moją dzielnicę dowiedziałam się, że jeśli mam umowę najmu to mogę się zameldować pod warunkiem że w umowie nie ma jakiegoś punktu że wynajmujący nie pozwala na meldunek. W umowie takiego punktu nie ma no ale właścicielka wtedy mówiła że pomysł jej się nie podoba. No i mam teraz mętlik w głowie i nie wiem czy mogę się zameldować? Jeśli mogę to na jaki okres?

Kasiek

Re: Wynajmuję mieszkanie - mogę się zameldować?

Postautor: Kasiek » 2 lis 2012, o 16:31

To zależy jakie chcesz zachować stosunki z właścicielką ;) Ale z tego co pamiętam, to istnieje coś takiego jak obowiązek meldunkowy: "Gdy przebywa się w danej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy dni należy się zameldować przed upływem czwartej doby od chwili przybycia. W zakładach hotelarskich i innych instytucjach należy zameldować się w ciągu 24 godzin."

Ponoć mają to za 3 lata znieść, ale póki co masz obowiązek się zameldować w miejscu stałego pobytu.

użytkownik

Postautor: użytkownik » 29 lis 2012, o 23:47

Kasiek pisze:To zależy jakie chcesz zachować stosunki z właścicielką ;) Ale z tego co pamiętam, to istnieje coś takiego jak obowiązek meldunkowy: "Gdy przebywa się w danej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy dni należy się zameldować przed upływem czwartej doby od chwili przybycia. W zakładach hotelarskich i innych instytucjach należy zameldować się w ciągu 24 godzin.".

Dobrze pamiętasz,ponieważ sprawy meldunkowe reguluje ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych:
1/obowiązek meldunkowy art.4-9b/
2/zameldowanie art.10-14/
3/wymeldowanie/art.15-17/
Kasiek pisze:Ponoć mają to za 3 lata znieść, ale póki co masz obowiązek się zameldować w miejscu stałego pobytu.
To nieprawda,ponieważ obowiązek meldunkowy istnieje do końca 2013r,a zameldować się powinni tam gdzie faktycznie mieszkają,bo zameldowanie w lokalu ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w tym lokalu/art.9 ust.2b/

Kasiek

Postautor: Kasiek » 30 lis 2012, o 16:54

użytkownik pisze:
Kasiek pisze:Ponoć mają to za 3 lata znieść, ale póki co masz obowiązek się zameldować w miejscu stałego pobytu.
To nieprawda,ponieważ obowiązek meldunkowy istnieje do końca 2013r,a zameldować się powinni tam gdzie faktycznie mieszkają,bo zameldowanie w lokalu ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w tym lokalu/art.9 ust.2b/

A, to miałam nieaktualne informacje :) No ale to i tak na chwilę obecną nic nie zmienia.

starak

Postautor: starak » 20 gru 2012, o 16:46

Dokładnie. Często przeglądając np. ogłoszenia można napotkać na notkę mówiącą o możliwości zameldowania. Wszystko zależy od spisanej umowy oraz ustaleń.

iglo1000

Postautor: iglo1000 » 18 lis 2013, o 18:08

O proszę stary temat a odpowiedział na moje pytania :)

zzaklinaczkakasia

Postautor: zzaklinaczkakasia » 20 lis 2013, o 14:47

Jesli masz jeszcze taki problem, jesli sie wymeldujesz ze stalego pobytu wtedy w oparciu o umowe najmu mozesz sie zarejestrowac w UP.

jagoda12
Kontaktowanie:

Postautor: jagoda12 » 22 lis 2013, o 13:02

dokladnie tak
pozdrawiam

dogut

Postautor: dogut » 19 gru 2013, o 11:20

A czy nie miało być przypadkiem jakichś zmian w prawie dotyczącym meldowania? Czytałem gdzieś jakiś czas temu, że obowiązek meldunku miał być zniesiony. Bujdy?

Kandyd

Postautor: Kandyd » 6 paź 2018, o 12:15

Smiesznie sie to czyta z perspektywy 2018 roku i tego, ze rzad juz chce przywracac obowiazek :D
Dowiedz się co klienci sądzą o kremie na cellulit: https://vialise.pl/opinie/