zajęcie części dzałki

radek1603

zajęcie części dzałki

Postautor: radek1603 » 9 wrz 2012, o 11:11

witam wszystkich jestem pierwszy raz na tym forum.Potrzebuję porady
-geodezja na zlecenie zarządu drug powiatu radom normalizuje sytuacje prawną drogi leżącej wzdłuż mojej działki (a bardziej chodzi o drzewa rosnące w mojej działce wzdłuż drogi) powołując się na art. 73 ust.1 .
Droga według starych mapek ma 12metrów szerokości i jest drogą powiatową .

Dwa tygodnie temu geodezja dokonywała pomiarów i wyznaczyła palikami nowe granice pasa przydrożnego.działka moja ma 800 metrów długości ,na odcinku 300 metrów geodeta palikami wyznaczył linie według starych granic czyli 6 metrów na stronę od osi jezdni,a na pozostałych 500 metrach mojej działki gdzie występują drzewa akacji paliki zostały wbite w linii falistej zawsze za drzewami rozszerzając drogę prawie do16 metrów.
Wygląda to tak,że paliki są wbite 7,5 metra od osi jezdni(jezdnia ma 5 m) a miejscami nawet 9 metrów.jak przemierzyłem to wyszło mi że będą chcieli mi zająć jakieś 1200 m2.w tej linii znajduje się też mój żywopłot 150metrów długości ,który też chcą zająć bo wyrosły w nim dwa drzewa topoli.

CZY JA MOGĘ SIĘ ODWOŁAĆ ALBO DOMAGAĆ ODSZKODOWANIA ZA ZAJĘTĄ CZĘŚĆ DZIAŁKI? CZY NIE MOGĘ NIC Z TYM ZROBIĆ.BO PEWNIE NIEDŁUGO MI JAKIEŚ PISMO PRZYJDZIE.

Z POWAŻANIEM RADEK

warda7

Re: zajęcie części dzałki

Postautor: warda7 » 6 sie 2019, o 14:06

mam podobną sytuację i bardzo pilnie poszukuje kogoś jakiegoś specjalisty. geodeta gołdap ktoś może poratować?