mandat za parkowanie

andzin

mandat za parkowanie

Postautor: andzin » 12 sty 2010, o 12:06

Wczoraj tj, 11-01-2010 otrzymałem pismo z Miejskiego Zarządu Dróg z upomnieniem o zapłatę 14 opłat dodatkowych za nieopłacony postój.Kwota 700zł! Okres wszystkich wykroczeń jest pomiędzy 11/2006 a 10/2007 czyli 2-3 lata temu! Czy takie sprawy mają jakiś okres ważności? Gdy nie zapłacę to sprawa trafi do Sądu Grodzkiego czy od razu do Urzędu Skarbowego w celu ściągnięcia należności? Oczywiście wcześniej nie otrzymywałem żadnych pism w powyższej sprawie. Proszę o pomoc

duralexcompl

Re: mandat za parkowanie

Postautor: duralexcompl » 12 sty 2010, o 21:43

Art. 45. Kodeksu Wykroczeń [Przedawnienie]

§ 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu.

§ 2. W razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia, przedawnienie biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia.

§ 3. Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.

andzin

Postautor: andzin » 14 sty 2010, o 09:05

no tak, tylko czy to jest wykroczenie? Może MZD traktuje to jako windykowanie należnych opłat?
Dla mnie paranoją jest to, że kierowca nie ma żadnej możliwości odwołania się od upomnienia i złożenia wyjaśnień. Po prostu, jakiś inkasent biletów wypisuje Ci błędny blankiecik, a Ty jeśli nie zapłacisz po upomnieniu z MZD, spotkasz się z komornikiem...

Rayzer

Postautor: Rayzer » 11 paź 2018, o 18:47

A ty co myslisz cwaniaku, ze jak trzy lata nie placiles to urzad zapomni? A takiego xD