Problem z rejestracja samochodu

majster82

Problem z rejestracja samochodu

Postautor: majster82 » 8 sty 2010, o 23:44

Witam serdecznie.
Mam taki problem ze juz rece opadaja. Mianowicie kupiłem samochod jakis rok temu i okazalao sie ze na dokumentach tego samochodu wisi wada prawna. Dostalem decyzje z wydziału komunikacji o zwrocie dokumentow oczywiscie odwołalem sie od niej do kolegium odwolawczego ktoro utrzymalo decyzje w mocy. Nastepnie złozylem skrarge do sadu administracyjnego ktróry równiez utrzymal decyzje. Najdziwniejsze jest to ze to poprzedni wlasciciel tego samochodu cos nakrecil kupil niby od niemca okazalo sie ze w Polsce ale ja kupujac samochod wszystko zrobilem ok umowa jest ok oplaty itd. wszystko ok. Zrobione jak nalezy a do tego jeszcze wydzial komunikacji wydal mi najpierw dowod tymczasowy a pozniej normalnie staly bez zadnych problemow. nikt nie sprawdzal w tedy czy moze jakas sprawa sie toczy odnosnie tego samochodu. Teraz tak, wszyscy potwierdzaja ze samochod jest moj ale dokumenty nie moje wiec musze oddac dokumenty a samochod ma zostac u mnie ale co mi z samochodu jak nic nie moge z nim zrobic? czysty bezsens. Wiec pytanei narzuca sie samo co moge albo mam zrobic zeby go zarejestrowac? po rozmowie z kilkoma osobami wiem ze jest cos takiego jak zasiedzenie ale to po dwoch latach i nei moze toczyc sie zadno postepowanie co nie wchodzi w gre bo samochod jest mi neizbedny do pracy. wiec bardzo prosze jezeli ktos potrafi lub moze podpowiedziec bede 100krotnie wdzieczy. Pozdrawiam i zycze wszystkiem dobrego w Nowego Rroku

duralexcompl

Re: Problem z rejestracja samochodu

Postautor: duralexcompl » 11 sty 2010, o 02:05

Nie musi Pan zasiadywać auta skoro jest Pan już jego właścicielem. Z jakiego powodu organ administracji odmówił rejestracji? konkretnie do jakich dokumentów miał zastrzeżenia?

majster82

Postautor: majster82 » 11 sty 2010, o 13:48

WITAM
Organ administracji wymaga zwrotu dokumentow ponieważ wczesniejszy właściciel wprowadził w błąd urzednika podając nieprawdziwe miejsce zakupu pojazdu, czyli niby kupil zagranica a tak naprawde w Polsce. I zanim przyszedl do niego wyrok nakazujacy oddanie dokumentow, sprzedal samochod mi. Tylko z tego co sie orientuje na sprawie karnej sad jasno sie wyrazil ze samochod jest jego tylko ze cala wada polega na tym ze wprowadzil w blad urzednika co do miejsca zakupu. Nie mial tez zadnego zakazu sprzedania auta. Noi tak jak wczesniej juz pisalem wsyzstko w wydziale mi wydali bez problemu dopiero po jakis dwoch miesiacach sie zorientowali nakazali zwrot dokumentow. Nie ma watpliwosci Ze wydzial komunikacji popelnil blad. Tylko co zrobic zeby moc jezdzic tym wozem. jeszcze co smieszne jest pytajac sie w wydziale co mam w takim razie zrobic , to kazden wzrusza rramionami . radca prawny w starostwie także nie znal odpoeiwdzi. pozdrawiam

duralexcompl

Postautor: duralexcompl » 12 sty 2010, o 21:35

Co to była za sprawa??? tylko karna o poświadczenie nieprawdy, czy jakaś cywilna. Bo może zamiast przedkładać tą umowę to można złożyć wyrok zastępujący ją. Mogę się mylić, ale jedynym rozwiązaniem tego problemu może okazać się powództwo cywilne o ustalenie. Chyba, że w urzędzie będzie im wystarczył odpis wyroku w tej karnej sprawie. Jak by nie było stwierdza on Pana własność samochodu, a o to przecież im chodzi (o dowód zakupu pojazdu)
Bardzo chciał bym pomóc, ale ciężko mi co kolwiek więcej powiedzieć, bez przeczytania tych wszystkich orzeczeń.

majster82

Postautor: majster82 » 12 lut 2010, o 12:43

Witam.
Sprawa ma sie nastepujaco. Ja nei miałem żadnych spraw dotyczacych tego samochodu , poprostu urząd najpier go zarejestrowal a pozniej uchylil rejestracje odwolalem sie do drugiej instancji ktora podtrzymala decyzje pierwszej złożyłem wiec skarge do do sadu w chwili obecnej czekam na termin rozprawy. To tak w skrucie. a teraz pytanie czy mam szanse wygrac przed sadem administrtacyjnym jeżeli kolegium odwolawcze zakwestionowało ważnośc dowodu ktorym sie posłużyłem w czasie rejestracji. Poprzedni właściciel miał sprawe karną w której sad orzekł że żeczywiście sfałszował podpis na umowie i że wada jest jedynie miejsce zakupu pojazdu ale jest też zawarte że on faktycznie kupił ten samochód. Czyli sad nie zakwestionował jego prawa własności a jedynie miejsce zakupu pojazdu. Zamierzam równierz udowadniac że żadne osoby trzecie nie maja do tgo samochodu roszczen. Jeżeli żadne ososby trzecie ani żadne organy o ten samochód sie nie "upominaja" to poprzedniego właściciela należy traktować jako właściciela pierwotnego. Dodam jeszcze że skoro żaden sad ani absolutnie nikt nie kwestionuje własności pojazdu a w umowa wczesniejszego właściciela zawiera wade jedynie co do miejsca to mogł mi go sprzedać bo właściwie nikt mu tego nie zabronił. Zastanawiałem sie rownież nad argumentowaniem tego przed Sadem przedstawiajac art.169 k.c. ale to chyba nei ma sensu? bo skoro nikt nie kwestionuje włąsności to po co to ??