wymeldowanie z pobytu stałego

apssa13

wymeldowanie z pobytu stałego

Postautor: apssa13 » 17 gru 2009, o 23:14

Tato mój zameldował w swoim domu żonę mojego brata z dzieckiem. Teraz tato jest na etapie sprzedaży domu, niestety kobieta odmawia wymeldowania się. Co można w takiej sytuacji zrobić?Czy istnieje jakiś wyjście z tej sytuacji? Zapomniałam dodać, że ta osoba nie przebywa od ponad dwóch miesięcy w miejscu zameldowania.

duralexcompl

Re: wymeldowanie z pobytu stałego

Postautor: duralexcompl » 11 sty 2010, o 02:03

Nie przebywa w miejscu zameldowania, ale czy zostawiła tam swoje rzeczy?

Anetka2268

Postautor: Anetka2268 » 18 sty 2010, o 16:11

Witam.
w zeszłym roku w kwietniu wyprowadziłam się od męża (wyrzucił mnie) jestem zameldowana tam na pobyt stały, teraz nie spełna 3 tyg przed sprawa rozwodową wymeldowali mnie. Czy mieli do tego prawo i czy taka sytuacja może być dla mnie plusem przy rozwodzie?

duralexcompl

Postautor: duralexcompl » 19 sty 2010, o 01:02

Oczywiście miał do tego prawo a nawet taki obowiązek będąc właścicielem lokalu. Jeśli obowiązku meldunkowego nie dochowuje osoba zameldowana w miejscu, w którym nie przebywa to spoczywa on kolejno na właścicielu. Właściwie nie ma to też związku ze sprawą rozwodową, chyba że rozwód jest przeprowadzany z orzekaniem o winie. Skoro wyrzucił Panią ze wspólnego gospodarstwa i wymeldował to wskazowyało by to w danych okolicznościach na rozkład z jego winy.