odrzucenie oferty przetargowej

lime241

odrzucenie oferty przetargowej

Postautor: lime241 » 23 sie 2009, o 16:47

W dniu 10-tego tego miesiąca złożyłem ofertę do przetargu .Po otwarcu ofert moja oferta okazała się najkorzystniejsza.
Po upływie 8-miu dni tj-18-go otrzymałem wezwanie do uzupełnienia dokumentu w terminie do 21,08 co też uczyniłem.
W dniu 21,08 otrzymałem fax z którego wynika , że moja oferta została odrzucona.
W uzasadnieniu''Wykonawca nie podpisał formularza oferty,co oznacza, że nie złożył oferty zgodnie z zasadą pisemności wyrażoną w art 9ust.Iustawy pzp.Do zachowania formy pisemnej wystarcza złożenie własnoręcznego podpisu, którego nie ma w ofercie wykonawcy.W związku ztym nie można uznać, żewykonawca złożył ofertę zgodnie z ustawą oferta taka podlega odrzuceniu.
Ponadtto ofertę wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzucona.
Uzasadnienie prawne
art 89 ust.1pkt 1 ustawy Pzp w zw z art 9 ust 1 ustawy Pzp
art 89 ust pkt 5 ustawy Pzp w zw z art 24 ust 4 ustawy Pzp
Uzasadnienie faktyczne

Wykonawca przedłorzył wraz z ofertą wypis z licencji dla innego wykonawcy niż składający ofertę.Wykonawca nie został wezwany do uzupełnienia dokumentóu gdyż zgodnie z treścią art.23 ust 6 ustawy Pzp nie wzywa się do uzupełnienia dokumentów, jeśli mimo ich uzupełnienia oferta i tak podlega odrzuceniu
uzasadnienie prawne
art 24 ust 2 pkt 3 ustawy Pzp

Dokumenty były złożone w formie pisemnej przy czym jeden z dokumentów był opieczętowany ,ale nie podpisany ,czy to może być uznane za niedopełnieni formy pisemności.
Druga rzecz , która jest niezgodna z prawdą to to, że nie zostałem wezwany do uzupełnienia dokumentu.
Jak już pisałem wcześniej dnia 18,08 otrzymałem wezwaniei dokument właściwy dostarczyłem we wskazanym terminie.

Czuje się pokrzywdzony i chciałbym , aby ktoś kompetentny potwierdził tą decyzję, albo poradził co mam zrobić.