Zatkane ucho Pomocy!!!

regres
Kontaktowanie:

Zatkane ucho Pomocy!!!

Postautor: regres » 17 wrz 2018, o 07:21

Witam!
Kilka dni temu czyściłem uszy patyczkami, nazbierało mi się dość sporo woskowiny i trochę mi się ona przez te patyczki ubiła. ;/ Znalazłem w domowej apteczce krople zmiękczające woskowinę, na ulotce pisało zeby stosować 2x dzienne, stosuję tak juz 3 dzień i nic nie pomaga. Gdy po zaaplikowaniu kropli usuwam woskowinę patyczkami to mam uczucie jak bym miał cienką błonkę w uchu przez którą nie mogę się przebić, ciągle mi szumi w uszach to jest nie do zniesienia. ;/
Możecie mi poradzić jakiś domowy sposób, albo jakieś skuteczne lekarstwo bez recepty, czy ratuje mnie tylko laryngolog? Jeśli konieczna jest wizyta u lekarza, to czy się coś za nią płaci, i jak taki zabieg wygląda?

Doniec

Re: Zatkane ucho Pomocy!!!

Postautor: Doniec » 17 wrz 2018, o 08:43

Czyszczenie ucha patyczkami jest najgorszą rzeczą na jaką mogłeś się tutaj zdecydować. Patyczki ubijają woskowinę i mozesz zrobić sobie czop woskowinowy w uchu. Taki czop może rozpuścić:
ciepła woda
albo preparat z apteki
Jeśli to nie pomoże to pozostanie Ci wybranie się do laryngologa, który powinien poradzić sobie nawet z najwiekszymi czopami woskowinowymi w uchu....

Zerknij sobie na strone: https://zdrowie.tvn.pl/a/sposoby-na-zat ... sposoby%20 Jest tutaj sporo domowych sposobow na odetkanie ucha.

A na przyszłość nie czyść ucha patyczkiem!

furora

Postautor: furora » 30 paź 2018, o 15:22

Prawdopodobnie zrobiło ci się to, o czym pisze Doniec, czyli czop woskowinowy. Najlepiej jest udać się od razu do lekarza, bo on ma narzędzia niezbędne do usunięcia woskowiny. Samodzielnie nic nie zdziałasz, a dalsze używanie patyczków czy kropli tylko pogorszy sprawę. To nie boli, tylko jest przez chwilę nieprzyjemne, gdy lekarz gmera w uchu, ale szybko mija.

Maniekk

Postautor: Maniekk » 11 mar 2019, o 18:31

Doskonale znam ten problem i sam musiałem się w sumie nie jeden raz z nim zmierzyć. Jednak mam ofertę abonamentową w https://cmp.med.pl/oferta/oferta-abonamentowa-cmp/ i nie mam najmniejszego problemu z rejestracją do lekarza specjalisty. Z tych samych świadczeń korzysta również cała moja rodzina i to jest najlepsze w tym programie.

zembik

Postautor: zembik » 12 mar 2019, o 12:40

wspolczuje :(

czarnulka

Postautor: czarnulka » 27 mar 2019, o 14:15

Myślę, że najlepiej byłoby jednak jak najszybciej zgłosić się do jakiegoś dobrego laryngologa. W Poznaniu bardzo dobry specjalista z tego zakresu przyjmuje w Centrum Medycznym Neomedica na ul.Świetlanej. Na stronie https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/laryngolog/ znajdziesz tam pełne dane kontaktowe, możesz tez na spokojnie zapoznać się z całością oferty.

nosia

Postautor: nosia » 22 maja 2019, o 09:16

Kurcze patyczkami do uszu na prawdę sobie można zaszkodzić. Też kiedyś wydawało mi się, że przebiłam ucho ale wtedy udałam się do laryngologa bo sama sobie nie mogłam dać rady z bólem. Zarezerwowałam wizytę online i szybko się tam udałam. Pani Doktor bardzo mi pomogła na szczęście i ból minął. Teraz do czyszczenia uszu używam odpowiednich środków z apteki.

sosenka

Postautor: sosenka » 4 sie 2019, o 08:01

W medicover są bardzo dobrzy laryngolodzy, jeśli masz pakiet u nich wykupiony to bardzo dobrze, a jeśli nie to radzę Ci nadrobić ten błąd. W dzisiejszych czasach tak naprawdę tylko prywatna opieka medyczna ma sens
Ostatnio zmieniony 14 sie 2019, o 12:09 przez sosenka, łącznie zmieniany 2 razy.

sabelka

Postautor: sabelka » 4 sie 2019, o 11:56

wspolczuje