Zatkane ucho Pomocy!!!

regres
Kontaktowanie:

Zatkane ucho Pomocy!!!

Postautor: regres » 17 wrz 2018, o 07:21

Witam!
Kilka dni temu czyściłem uszy patyczkami, nazbierało mi się dość sporo woskowiny i trochę mi się ona przez te patyczki ubiła. ;/ Znalazłem w domowej apteczce krople zmiękczające woskowinę, na ulotce pisało zeby stosować 2x dzienne, stosuję tak juz 3 dzień i nic nie pomaga. Gdy po zaaplikowaniu kropli usuwam woskowinę patyczkami to mam uczucie jak bym miał cienką błonkę w uchu przez którą nie mogę się przebić, ciągle mi szumi w uszach to jest nie do zniesienia. ;/
Możecie mi poradzić jakiś domowy sposób, albo jakieś skuteczne lekarstwo bez recepty, czy ratuje mnie tylko laryngolog? Jeśli konieczna jest wizyta u lekarza, to czy się coś za nią płaci, i jak taki zabieg wygląda?

Doniec

Re: Zatkane ucho Pomocy!!!

Postautor: Doniec » 17 wrz 2018, o 08:43

Czyszczenie ucha patyczkami jest najgorszą rzeczą na jaką mogłeś się tutaj zdecydować. Patyczki ubijają woskowinę i mozesz zrobić sobie czop woskowinowy w uchu. Taki czop może rozpuścić:
ciepła woda
albo preparat z apteki
Jeśli to nie pomoże to pozostanie Ci wybranie się do laryngologa, który powinien poradzić sobie nawet z najwiekszymi czopami woskowinowymi w uchu....

Zerknij sobie na strone: https://zdrowie.tvn.pl/a/sposoby-na-zat ... sposoby%20 Jest tutaj sporo domowych sposobow na odetkanie ucha.

A na przyszłość nie czyść ucha patyczkiem!

furora

Re: Zatkane ucho Pomocy!!!

Postautor: furora » 30 paź 2018, o 15:22

Prawdopodobnie zrobiło ci się to, o czym pisze Doniec, czyli czop woskowinowy. Najlepiej jest udać się od razu do lekarza, bo on ma narzędzia niezbędne do usunięcia woskowiny. Samodzielnie nic nie zdziałasz, a dalsze używanie patyczków czy kropli tylko pogorszy sprawę. To nie boli, tylko jest przez chwilę nieprzyjemne, gdy lekarz gmera w uchu, ale szybko mija.