BRAK DOCHODÓW W RODZINIE A POBIERANIE SOCIALNEGO

PanPiotr

BRAK DOCHODÓW W RODZINIE A POBIERANIE SOCIALNEGO

Postautor: PanPiotr » 13 lip 2018, o 13:49

Dzień dobry.

Mam do państwa pytanie.

Otóż zamierzam złożyć wniosek o przyznanie maksymalnego stypendium socjalnego na uczelni, posiadam w pełni legalne zaświadczenie za rok 2017, że moi rodzice mieli dochód równy 0 PLN i takiego też wniosku za rok 2017 oczekuje uczelnia.

Jednak od maja 2018 roku moi rodzice są na emeryturze i teraz mam pewien dylemat czy jeśli złożę dokument i dochodach równych zero nie będę miał konsekwencji.
W regulaminie uczelni jest napisane , że jeśli rodzice są bezrobotni ale nie zarejestrowani w Urzędzie Pracy wymaga się od nich

zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu zdrowotnemu wydane przez ZUS lub Zakład Pracy .... ale oni są na emeryturze

i nie wiem czy tam nie wyjdzie że płacą ubezpieczenie z emerytury i wyjdzie że jednak mają dochody? czy też jeśli oni mają firmę której dochód jest = 0zł to nie są uznawani za bezrobotnych i tego zaświadczenia jednak nie muszę przynosić?

Dodatkowo proszę zauważyć że uczelnia prosi o coś takiego

kopia aktualnej decyzji o przyznaniu renty/emerytury

lecz uwaga za 2017 rok ! wiec teoretycznie wszystko zgodnie z prawem? skoro mają ją od maja 2018?