Przedszkole czy ma obowiązek przyjąć dziecko ?

interroad

Przedszkole czy ma obowiązek przyjąć dziecko ?

Postautor: interroad » 20 cze 2018, o 16:25

Witam,
Moje dziecko nie zostało przyjęte do żadnego z 4 przedszkoli po napisaniu odwołania i udziału w rekrutacji dodatkowej ponowie nie dostało się do żadnego z przedszkoli.

- nie stać nas na przedszkole prywatne
- inne przedszkole państwowe w którym są wolne miejsce jest na tyle daleko że nie jesteśmy w stanie dojechać na czas na drugi koniec miasta aby odebrać dziecko przed zamknięciem placówki.

- co mogę zrobić w takim przypadku ?

jutka0

Re: Przedszkole czy ma obowiązek przyjąć dziecko ?

Postautor: jutka0 » 23 lip 2018, o 11:56

Niestety, wydaje mi się, ze jeśli w przedszkolu nie ma miejsc, a dziecko nie uzyskało odpowiedniej ilości punktów - to dyrektor może odmówić przyjęcia (bo nie ma obowiązku chodzenia do przedszkola). Chyba nie pozostaje nic innego, jak szukać innego państwowego przedszkola albo czekać - możliwe, że w trakcie roku będą prowadzone kolejne nabory, ale to lepiej dowiadywać się w konkretnej placówce czy w ogóle jest możliwość takiego późniejszego dołączenia do grupy...

maniek5

Re: Przedszkole czy ma obowiązek przyjąć dziecko ?

Postautor: maniek5 » 6 sie 2018, o 09:12

Niestety z publicznymi przedszkolami tak to już jest...ciężko się dostać, zwłaszcza, gdy dziecko nie ma rodzeństwa