Przedszkole czy ma obowiązek przyjąć dziecko ?

interroad

Przedszkole czy ma obowiązek przyjąć dziecko ?

Postautor: interroad » 20 cze 2018, o 16:25

Witam,
Moje dziecko nie zostało przyjęte do żadnego z 4 przedszkoli po napisaniu odwołania i udziału w rekrutacji dodatkowej ponowie nie dostało się do żadnego z przedszkoli.

- nie stać nas na przedszkole prywatne
- inne przedszkole państwowe w którym są wolne miejsce jest na tyle daleko że nie jesteśmy w stanie dojechać na czas na drugi koniec miasta aby odebrać dziecko przed zamknięciem placówki.

- co mogę zrobić w takim przypadku ?

jutka0

Re: Przedszkole czy ma obowiązek przyjąć dziecko ?

Postautor: jutka0 » 23 lip 2018, o 11:56

Niestety, wydaje mi się, ze jeśli w przedszkolu nie ma miejsc, a dziecko nie uzyskało odpowiedniej ilości punktów - to dyrektor może odmówić przyjęcia (bo nie ma obowiązku chodzenia do przedszkola). Chyba nie pozostaje nic innego, jak szukać innego państwowego przedszkola albo czekać - możliwe, że w trakcie roku będą prowadzone kolejne nabory, ale to lepiej dowiadywać się w konkretnej placówce czy w ogóle jest możliwość takiego późniejszego dołączenia do grupy...

maniek5

Postautor: maniek5 » 6 sie 2018, o 09:12

Niestety z publicznymi przedszkolami tak to już jest...ciężko się dostać, zwłaszcza, gdy dziecko nie ma rodzeństwa

kwiatek6

Postautor: kwiatek6 » 27 cze 2019, o 11:46

Jeśli rpowadzisz swoje własne przedszkole pamiętaj o pewnych korzystnych zasadach - po pierwsze zawsze mieć odpowiednie wyposażenie przedszkoli które ułatwi Ci pracę. Dobrą kadrę, która współpracuje i zgrany zespół. Wszystko powinno pójść dobrze.

czarnulka

Postautor: czarnulka » 28 cze 2019, o 16:37

Jeśli chodzi o wspomniane wyżej wyposażenie przedszkoli, to oczywiście dużo lepiej wygląda to w przedszkolach prywatnych niż w państwowych. Jeśli na przykład chodzi o poznań przedszkole prywatne "Mali Wielcy" na ul. Tylne Chwaliszewo 25 jest nawet wyposażone w sprzęt multimedialny, np. dywan interaktywny i monitor interaktywny. Poza tym dzieci mają tam mnóstwo zajęć - kulinarnych, artystycznych, językowych, tanecznych i innych, więc naprawdę warto tam malucha zapisać.

turad

Postautor: turad » 3 lip 2019, o 12:33

z tego co wiem to nie ma obowiązku

kuzek

Postautor: kuzek » 12 lip 2019, o 11:40

z tego co wiem to nie ma

Serafka

Postautor: Serafka » 12 sie 2019, o 12:38

Może warto mimo wszystko spróbować sprawdzić ceny prywatnych? Wiele z nich ma przystępne opłaty, rozłożone na miesięczne raty - nie odczujemy tego na kieszeni, a dziecko będzie w dobrych rękach i lepiej o nie zadbają :)
Mi znajomi ostatnio zachwalali to przedszkole w Krakowie :)

Lekytowicz

Postautor: Lekytowicz » 13 sie 2019, o 12:24

Wydaje mi się, że nie wszystkie przedszkola mają obowiązek przyjąć dziecko. Szczególnie mogą odmówić jeśli dziecko nie będzie miało jeszcze wszystkich obowiązkowych szczepień itp.