Kredyt hipoteczny a darowizna

Paulina_1996

Kredyt hipoteczny a darowizna

Postautor: Paulina_1996 » 17 maja 2018, o 12:36

Witam, mam pytanie odnośnie kredytu hipotecznego i darowizny . Zacznę może od tego, że wspólnie z chłopakiem ( jesteśmy bez ślubu) postanowiliśmy kupić mieszkanie. Zdolność kredytową posiada tylko on, ponieważ ja kończę studia i pracuje na umowę zlecenie, dlatego też, aby dostać kredyt on jest jedynym ktedytobiorcą. Oczywiście wiąże się to z tym, że nie mam jakichkolwiek praw do mieszkania, pomimo mojego wkładu finansowego i wspólnego spłacania kredytu. Mieliśmy 50% wkładu własnego. Moje pytanie brzmi jak najlepiej zabezpieczyć się w razie ewentualnego rozstania? Czy można spisać jakąś umowę? Notariusz zaproponował, aby chłopak podarował mi część mieszkania ( dokładnie 1% aby nie płacić podatku), wtedy będę w pewnien sposób zabezpieczona, jednak czy bank nie będzie na nowo sprawdzał zdolności tym razem biorąc pod uwagę również mnie? Może jest jakieś inne wyjście, aby w razie czego odzyskać chociaż włożone pieniądze? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Mimosa

Re: Kredyt hipoteczny a darowizna

Postautor: Mimosa » 18 maja 2018, o 11:51

A nie lepiej poczekać i wziąć ślub albo poczekać aż znajdziesz pracę na normalną umowe? Po co się tak spieszyć?
W końcu znalazłam skuteczny lek na trądzik! Sprawdź na zaczerwienionaskora.pl/aknenormin-w-leczeniu-tradziku/