Niebezpieczna dla zdrowia kranówa?

Bizneswoman

Niebezpieczna dla zdrowia kranówa?

Postautor: Bizneswoman » 16 kwie 2018, o 21:47

Witajcie.
Mam pytanie odnośnie wody w budynkach mieszkalnych. Dowiedziałam się z pewnych źródeł, że woda w naszym rejonie jest trochę gorsza jakościowo, niż u naszych sąsiadów. Co możemy z tym zrobić? Słyszałam o testach wody, czy możemy się ubiegać o jej sprawdzenie? I czy dzbanek filtrujący, podobny do tych tutaj https://strefafiltrow.pl/ może sobie poradzić z większością zanieczyszczeń? Nie chciałabym pić butelkowanej, nie smakuje mi jakoś.

Roman40

Re: Niebezpieczna dla zdrowia kranówa?

Postautor: Roman40 » 12 mar 2019, o 00:25

Dzbanek albo filtr na kran to całkiem niezły pomysł, bo jak świat światem kranówka nie jest zdrowa, nawet w czystych regionach. Weź pod uwagę choćby osad znajdujący się w rurach. Lepszym rozwiązaniem niż filtrowanie wody są jednak moim zdaniem dystrybutory z wodą źródlaną, ja mam w firmie dystrybutor tego typu http://www.aquamo.com.pl/woda-do-firmy z wodą zimną, ciepłą, niegazowaną i gazowaną. W domu natomiast nieco mniej zaawansowane urządzenie ale równie praktyczne. Czysta woda źródlana jest mi dostarczana przez firmę, nie muszę ani zgrzewek mineralnej kupować ani też filtrować wody. Najbardziej cieszę się jednak z tego, że ludzi są coraz bardziej świadomi tego, jak bardzo liczy się jakość wody pitnej

Maniekk

Postautor: Maniekk » 3 sie 2019, o 21:04

Dlatego ja mam własną studnię i jestem pewny, że z mojego ujęcia woda jest bardzo pyszna. Tym bardziej, jeśli stosuję odpowiednią pompę głębinową z https://www.dostudni.pl/ to wiem, że wydajność jest bardzo wysoka no i sama woda jest przede wszystkim smaczna.

kingston

Postautor: kingston » 9 sie 2019, o 11:12

Zależy gdzie, u mnie w rejonie ponoć jest jedna z najlepszych jakościowo wód kranowych.

corsoo

Postautor: corsoo » 9 sie 2019, o 11:49

dokładnie

mauroda

Postautor: mauroda » 9 sie 2019, o 14:17

różnie to bywa

furlaa

Postautor: furlaa » 9 sie 2019, o 18:36

są różne opinie

versoo

Postautor: versoo » 10 sie 2019, o 11:05

j apije krankówke

rawioli

Postautor: rawioli » 13 gru 2019, o 22:25

Jeśli jest to woda kranowa przefiltrowana to absolutnie nie można powiedzieć, że jest niezdrowa a nawet niebezpieczna dla zdrowia. jeśli ma się w domu dzbanek, dokupuje wkłady filtrujące to nie ma możliwości żeby woda była szkodliwa. W niektórych rejonach można spokojnie pić wodę kranową bez filtrowania, nie mniej lepiej dzbanek mieć i filtrować. Do gotowania wody szczególnie. Pozbywamy się w ten sposób kamienia przecież także który potem osadza się na czajniku czy garnkach.