Eksmisja z prawem do lokalu socjalnego

Marci24

Eksmisja z prawem do lokalu socjalnego

Postautor: Marci24 » 19 mar 2017, o 17:12

Witam, mam (24l.) wraz z partnerem (22l.) następujący problem. Otóż zamieszkujemy w lokalu komunalnym wraz z naszym dwuletnim dzieckiem, starszym bratem (25l.) mojego partnera, jego dziewczyną (23l.) i młodszym bratem (21l.) partnera oraz jego dziewczyną (22l.) i 3 letnim dzieckiem. Łącznie jest nas ósemka. To mieszkanie wcześniej było zamieszkiwane przez mojego partnera, jego rodzeństwo wraz z ich matką i dostali eksmisję z prawem do lokalu socjalnego. Matka partnera wyprowadziła się po czym my tam zostaliśmy. ZGM skontaktował się z nami w sprawie naszych peseli, bo chcą takowe mieszkanie socjalne w końcu przydzielić. I moje pytanie jest następujące. Czy wraz z partnerem możemy coś zrobić w tym kierunku abyśmy dostali osobne mieszkanie socjalne a nie wraz z resztą lokatorów (jego braci wraz z rodzinami)? Oczywiście zaznaczę, że nie jesteśmy z partnerem po ślubie lecz prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe, a osobne od konkubenta braci i ich rodzin. Z góry dziękuję za pomoc :)