Dodatek aktywizacyjny a praktyki absolwenckie

poszukiwaczk_a

Dodatek aktywizacyjny a praktyki absolwenckie

Postautor: poszukiwaczk_a » 15 mar 2017, o 08:40

Dzień dobry,

opiszę krótko problem, bo otrzymuję sprzeczne informacje. Co więcej, mój przypadek nie jest wprost "opisany" w regulacjach prawnych, więc każde kolejne zajęcie się tematem jest daremne.

Zarejestrowałam się w Powiatowym Urzędzie Pracy w dniu 06.09.2016 r. i od tego dnia przyznano mi prawo do zasiłku dla bezrobotnych (w kwocie 664,90 zł brutto w pierwszych 90 dniach posiadania prawa do zasiłku, a następnie 522,10 zł brutto w dniach kolejnych).
Od 10.10.2016 r. rozpoczęłam płatną (2000 zł brutto) praktykę absolwencką, w oparciu o umowę o praktyki absolwenckie. Umowa o praktyki absolwenckie nie jest umową o pracę, zatem dalej pozostawałam osobą bezrobotną (jednak jako, że z tytułu praktyk otrzymywałam miesięczne świadczenie pieniężne w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę, nie otrzymywałam w tym czasie zasiłku). Umowa o praktyki absolwenckie trwała od 10.10.2016 do 31.12.2016 r.
01.01.2017 r. nawiązałam z pracodawcą (u którego odbywałam praktyki) umowę o pracę na czas określony (do 31.03.2017 r.).
W dniu 02.01.2017 poinformowałam PUP o podjęciu zatrudnienia i złożyłam wniosek o przyznanie dodatku aktywizacyjnego. Status osoby bezrobotnej utraciłam w dniu 01.01.2017, natomiast od 02.01.2017 przyznano mi dodatek aktywizacyjny (w wysokości 50% zasiłku, przez połowę okresu w jakim przysługiwałby bezrobotnemu zasiłek).

W lutym (za styczeń) otrzymałam dodatek aktywizacyjny w wysokości około 340 zł.
W miesiącu marcu natomiast (za luty) otrzymałam już tylko 20zł, a wczoraj przyszła decyzja o utracie prawa do dodatku z dniem 03.02.2017.

Moje pytanie: dlaczego?
Byłam osobą bezrobotną od września do grudnia = 4 miesiące.
Podjęłam zatrudnienie z własnej inicjatywy w styczniu, więc dodatek powinien przysługiwać przez połowę pozostałego okresu (1/2 z pozostałych 8 miesięcy przysługiwania zasiłku), czyli jeszcze przez 4 miesiące. A otrzymałam go tylko za jeden miesiąc...

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc i to wyjaśnić?