Zwrot części kaucji za mieszkanie

Darjanna90

Zwrot części kaucji za mieszkanie

Postautor: Darjanna90 » 21 maja 2016, o 00:18

Wynajmowalam mieszkanie, przy wynajmie wpłacona została kaucja 700 złotych .Ja i wynajmujacy podpisaliśmy rozwiązanie umowy , nie było odnotowane nic o tym ze jest coś uszkodzone. Wszystko było w porządku.
Gdy wynajmowalismy mieszkanie , odmalowalismy je.
Mieliśmy zostawić rachunki za farby , aby odliczyć na koniec od nich rachunek za prąd, który przyjdzie po wprowadzeniu się z mieszkania. (220zl koszt farb i tasm malarskich ) Wczoraj otrzymałam zwrot kaucji 600 zł.
Zadzwonilam do właścicieli mieszkania wyjasnic za co odciagniete zostalo 300 ! złotych. Okazalo się ze rachunek za prąd wyniósł ok 110zl , dopłata za wode 30 zł i właściciel musiał kupic plyn(50zl) na kamien w łazience ponieważ utrzymuje ze tam byl , lecz przy zdawaniu mieszkania nie było o tym mowy . Co mogę zrobić w tej sytuacji ? Jak odzyskać reszte kaucji? Czy właściciel mogl obciążyć mnie kosztami odkamieniania lazienki? Czy mogę żądać pokazania rachunków za prad wode i ten preparat ? Gdzie się z tym zgłosić?

Mam nadzieję że opisałam to jak najbardziej zrozumiale