Przekształcenie lokalu mieszkalnego z umowy najmu na odrębną

Matlus

Przekształcenie lokalu mieszkalnego z umowy najmu na odrębną

Postautor: Matlus » 7 sty 2016, o 12:53

Witam.
Potrzebuję pomocy w sprawie przekształcenie lokalu mieszkalnego z umowy najmu na odrębną własność.
Staram się pomóc wykupić babci mieszkanie spółdzielcze czyli przekształcić lokal mieszkalny z umowy najmu na odrębną własność. Składane były wnioski i w roku 2008 wycenili 1m2 na 793zł i w sumie cena wynosiła około 30tyś.zł. niestety na tamtą chwilę ja nie pracowałem a babcia nie posiadała takich środków kolejny wniosek złożony w roku 2015 i tu szok bo cenę jaką wyliczyli za 1m2 to 1983zł i cena to ponad 75tyś.zł. Przy nie zmienionym standardzie lokalu tzn. piec kaflowy, drewniane okna. Ciągłym regularnym opłatą za mieszkanie i fundusz remontowy. Blok został ocieplony cenę ocieplenia jaką podał prezes spółdzielni to 250tyś.zł. To nawet jeżeli tą kwotę podzielić na 20 mieszkańców to wychodzi 12500zł na osobę za ocieplenie a ciągle jest płacony fundusz remontowy. No a cenę jaką teraz zasugerowali jest 2,5 razy większa. Chcę ponownie złożyć wniosek, ale jak mam zweryfikować to jak to oceniają i skąd taki wzrost ceny, co jeśli znów spółdzielnie pomnoży kwotę.Czy nie obowiązują już te upusty na wykup jak kiedyś ? Proszę o pomoc.