Jak udowodnić winę Poczcie Polskiej

astral89

Jak udowodnić winę Poczcie Polskiej

Postautor: astral89 » 6 wrz 2015, o 11:15

Dzień dobry,

Kontaktuje się w imieniu mojej mamy, bowiem jest ona osobą schorowaną, a sprawą tą się bardzo przejmuje przez co, źle odbija się to na jej zdrowiu. We wrześniu 2013 roku otrzymała wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu rtv. Problem w tym, że mama nie otrzymała wcześniej powiadomienia o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego. Na podstawie korespondencji z Pocztą Polską okazało się, że numer został wysłany i zarejestrowany na stary adres (Otrzymaliśmy "uwierzytelnioną kopię dokumentów potwierdzających nadanie numeru identyfikacyjnego"). W momencie rejestracji odbiornika przez moją mamę, w naszej wiosce znajdowało się kilka domostw pod tym samym adresem, w tym opuszczony dom. Niedługo po tym dokonano reorganizacji, nadano nazwy ulic i nowe numery. Powiadomiliśmy o tym Pocztę Polską. Niestety nie posiadamy już odcinka "Z" z potwierdzeniem przerejestrowania odbiornika, bowiem było to w 2005 roku. Mamy natomiast książeczkę radiofoniczną z 2007 roku zaadresowaną na nowy adres oraz "potwierdzenie dla wpłacającego" na którym też są zawarte: nowe dane adresowe oraz pieczątka i podpis pracownika Polski Polskiej. Wielokrotnie powiadamiałem Pocztę Polską o tym, wysyłając kserokopie książeczki rtv oraz powołując się na §5 rozporządzenie ministra transportu z dnia 25 września 2007 r. Jednak Poczta Polska nadal upiera się o konieczności zapłaty zaległego abonamentu. Niestety nie mam już pomysłów jak rozwiązać tą sprawę. W naszym mniemaniu wina Poczty Polskiej jest oczywista. Nie zaktualizowała naszych danych w swojej bazie danych. W związku z tym nigdy nie wysłała do nas powiadomienia, bądź została błędnie dostarczona, a rzekomo nadany numer identyfikacyjny nie dotyczył odbiornika rtv mojej mamy bowiem był niezgodny z aktualnymi danymi przez co mógł nasz narazić na dodatkowe koszta. Prosiłbym o pomoc w naszej sprawie.