Szantaż stosowany przez Urząd Miasta Milanówka

andrzej sikora

Szantaż stosowany przez Urząd Miasta Milanówka

Postautor: andrzej sikora » 12 sie 2015, o 17:50

Bardzo proszę o radę w nast. sprawie: Od 10 lat jestem emerytem i mieszkam sam w małym domku (38 m2). Żona umarła, a córka wyprowadziła się. Gdy żyła żona, koszty utrzymania rozkładały się na nas dwoje i było lżej. Teraz jest tragicznie. Najgorzej w zimie, gdy dochodzi koszt ogrzewania. Teraz doszedł problem, który zupełnie mnie przerasta. Do tej pory odprowadzałem ścieki do przydomowego szamba i co kilka miesięcy zamawiałem beczkowóz, który je wywoził. Teraz Urząd wybudował rurociąg kanalizacyjny wzdłuż ulicy i zmusza mnie do podłączenia się na własny koszt. Przekracza to wielokrotnie moje możliwości. Żeby zmusić mnie do tego, kazano mi wywozić szambo co miesiąc. Niestety tego szamba jest za mało, ponieważ beczkowóz przyjeżdża jeśli jest do wywiezienia minimum 6 m3. Natomiast u mnie przez miesiąc zbiera się 1,5 do 2 m3, a ja muszę zapłacić za 6 m3. Czyli muszę płaci 4 razy więcejza to samo.
Bardzo proszę o radę, jak z tego wybrnąć. Czy urząd ma prawo zmuszać mnie do wydania pieniędzy, których nie mam? Czy ma prawo zmuszać mnie do dywozu ścieków, których nie ma? Przecież pół Polski ma takie same szamba jak ja, i lokalne urzędy nie robią problemu z tego. Proszę Państwa, jak żyć z emerytury w kraju, w którym nakłada się na emeryta takie ciężary. Przecież mnie brakuje pieniędzy na wykup leków. Czasem myślę, że to jest zbiorowa eutanazja w obliczu prawa.

Pozdrawiam

Andrzej Sikora

askaniusz

Re: Szantaż stosowany przez Urząd Miasta Milanówka

Postautor: askaniusz » 4 wrz 2015, o 18:01

Panien Andrzeju pana sytuacja jest groteskowa. poruszyła mnie pana Historia w miarę możliwości pomogę panu w tej sytuacji.
brak jest podstawy prawnej, do tego aby zmusić pana do kanalizacji, jest wolnym wyborem z czego będzie pan korzystał czy będzie to szambo czy kanalizacja, nie mogą panu narzucić częstotliwości wywozu nieczystości. czy otrzymał pan jakieś pisma od urzędu ?
proszę o kontakt luiza.kaluska@gmail.com