Oszukani przez komisję rekrutacyjną PK

dexter

Oszukani przez komisję rekrutacyjną PK

Postautor: dexter » 20 lut 2015, o 23:37

Witam wszystkich, piszę może w nietypowej sprawie ale sam nie jestem w stanie tego załatwić.
Próbuję się dostać na kontynuację studiów inżynierskich na Politechnice Krakowskiej. Złożyłem dokumenty w terminie i dopełniłem wszystkich warunków ale nie zostałem przyjęty bo specjalność którą wybrałem nie została uruchomiona przez zbyt małą liczbę chętnych. Przy składaniu dokumentów dostałem informację od osoby przyjmującej papiery że w wypadku braku chętnych na daną specjalność komisja dzwoni do mnie i proponuje inną, a naboru dokonują na podstawie średniej ocen. Moja średnia nie jest jakaś świetna bo tylko 4.01 ale najniższa przyjęta osoba ma średnią 3.75.
Niestety nikt nie zadzwonił że dana specjalność nie zostanie utworzona to samo ze specjalnością alternatywną którą wybrałem. W efekcie zostałem nie przyjęty i nawet nie raczyli dać znać dlaczego.
Czy jest ktoś w stanie pomóc mi jakoś sensownie przeprowadzić sprawę aby dostać się na te studia. Nie ważne jaka specjalność byle tylko iść na ten kierunek.

Dziękuje i pozdrawiam Tomek.

Majtur

Re: Oszukani przez komisję rekrutacyjną PK

Postautor: Majtur » 24 lut 2015, o 14:16

Sprawdź czy to o czym mówisz było gdzieś zapisane np w regulaminie przyjmowania studentów. Jeśli tam pisali, że zapewnią miejsce tym, którzy nie dostaną się na wybrany kierunek z braku chętnych, to będziesz na dobrej pozycji.

dexter

Re: Oszukani przez komisję rekrutacyjną PK

Postautor: dexter » 24 lut 2015, o 16:24

Niestety w regulaminie nic nie ma na ten temat. Rozmawiałem wczoraj z komisją i prawdopodobnie ktoś nie potwierdził chęci studiowania więc możliwe że wejdę na jego miejsce.

Dzięki i pozdrawiam Tomek.