Zameldowanie

natkasadza

Zameldowanie

Postautor: natkasadza » 6 lut 2015, o 23:14

Hej, kupiłam sobie ostatnio działkę niezabudowaną pod Warszawą i chciałam się tam zameldować. Czy jest szansa, co muszę spełnić albo co zrobić żeby się tam zameldować??? Czy wystarczy domek letniskowy??

galos

Re: Zameldowanie

Postautor: galos » 11 lut 2015, o 16:11

Dołączam się do pytania, mam podobną sytuację!

adwokatbialystok
Kontaktowanie:

Postautor: adwokatbialystok » 13 lut 2015, o 14:40

Zameldowanie dotyczy pobytu stałego.

Art. 6. 1. Pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania.

Pytanie - czy możesz zamieszkać na niezabudowanej działce?

teśka

Postautor: teśka » 10 mar 2015, o 01:25

galos pisze:Dołączam się do pytania, mam podobną sytuację!

Znalazłam taki ciekawy artykuł dotyczący tego tematu na n.w. stronie,gdzie zamieszona jest taka informacja:/cytuję/

"Można się zameldować 
na stałe w altanach działkowych, mimo
że przepisy ustawy
 o rodzinnych ogrodach działkowych zabraniają takiego zamieszkiwania.....
Dopóki nie zmieniono obowiązku meldunkowego, dopóty ludzi trzeba meldować tam, gdzie przebywają, a więc także w altanach działkowych......
Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności i dowodach osobistych nie można odmówić zameldowania na pobyt stały osoby przebywającej, nawet nielegalnie, w danym lokalu. Nie ma znaczenia, że ogrody działkowe nie są obiektem mieszkalnym. Liczy się faktyczne zamieszkiwanie.....
O zameldowaniu decydują wyłącznie przesłanki z ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych – powiedział sędzia Jerzy Bujko, uzasadniając wyrok oddalający skargę kasacyjną. Zameldowanie bowiem nie rozstrzyga o prawie do lokalu, a organ meldunkowy nie może uzależniać zameldowania od oceny, czy dany obiekt nadaje się na miejsce pobytu ludzi w rozumieniu prawa budowlanego i planu zagospodarowania przestrzennego.....
Meldunek nie uniemożliwia też eksmisji ani postępowania o samowolę budowlaną – podkreślał sędzia......."