Strona 1 z 1

Książka do nauki prawa cywilnego

: 22 kwie 2017, o 20:00
autor: studentae
Jaką książkę polecacie do nauki prawa cywilnego? Mam na myśli część ogólną. Rozważam podręcznik Radwańskiego bądź Brzozowskiego. Którą polecacie?

Re: Książka do nauki prawa cywilnego

: 4 sie 2017, o 15:13
autor: hominoanna
Jeżeli chodzi o praktykę, to ważne są wzory pism procesowych, umów i wniosków rejestrowych. Korzystałem z tego w bibliotece wydziałowej i w BUW-ie. Ludzie gapią się też w komentarze żeby załatwić konkretne sprawy.

Jeżeli chcesz uczyć się pod pracę w kancelarii, to przede wszystkim staraj się rozwiązywać konkretne problemy np. co trzeba zrobić żeby załatwić konkretną sprawę dla klienta w urzędzie albo w sądzie. Tudzież jak napisać umowę żeby nie była dziurawa albo jak ogarnąć ją przed notariuszem czy jak załatwić temat z komornikiem.

Spory w doktrynie mało kogo obchodzą (chyba, że przydają się jako podpórka w sądzie).

Re: Książka do nauki prawa cywilnego

: 21 gru 2017, o 12:34
autor: AdwoRadek
Ja korzystam nieustannie z kodeksu cywilnego https://www.profinfo.pl/kodeks-cywilny-kc, to moim zdaniem skarbnica wiedzy :!: :!: :!:

Re: Książka do nauki prawa cywilnego

: 21 gru 2017, o 13:39
autor: Jaromaro
Witam,

jeśli szukasz porad prawnych w zakresie prowadzenia własnego biznesu lub chcesz się podzielić ciekawostkami z różnych dziedzin prawa zapraszam na stronę internetową mojego bloga http://gpw-kancelaria.pl/.

Re: Książka do nauki prawa cywilnego

: 31 sty 2018, o 22:23
autor: jjusti18
Sporo jest tam wiadomości, a ja mam niedługo test. Chyba będę musiała sobie przygotować pierwszą w moim życiu ściągę. Dobrze, że trafiłam na taki artykuł http://bizneswiki.pl/jak-zrobic-sciage-na-sprawdzian/ bo nie wiedziałabym jak ona powinna wyglądać...

Re: Książka do nauki prawa cywilnego

: 2 lut 2018, o 08:27
autor: pio77a
wiele tego jest teraz

_____________________
http://www.hotsexyescort.com