Czy trudno jest zostać adwokatem?

zelazny

Czy trudno jest zostać adwokatem?

Postautor: zelazny » 15 lis 2015, o 17:15

Witam! Od lat marze aby iść na prawo na UJ. Zastanawia mnie tylko czy jako człowiek z normalnej rodziny (bez znajomość w gronie adwokatów) mam szansę wybić się jakoś i nie być kolejnym magistrem pracującym na budowie. Trochę poczytałem na ten temat w internecie i zdania są bardzo podzielone. Prosił bym o szczerą i rzetelną odpowiedź na ten temat.

bartlomiejb

Re: Czy trudno jest zostać adwokatem?

Postautor: bartlomiejb » 16 lis 2015, o 07:54

Bez odpowiednich pleców bardzo trudno jest dostać się na notariusza bo musisz być objęty patronatem notariusza a oni raczej nie zgodzą się na patronowanie komuś kto nie jest z rodziny. O wiele łatwiej jest już dostać się na adwokata. Egzamin jest trudniejszy niż na radcę prawnego ale za to potem masz większe możliwości. Zerknij sobie na stronę:
praca.money.pl/poradniki/artykul/jak-zostac-adwokatem,234,0,1936874.html

Masz tam artykuł o tym jak zostać adwokatem. Jeśli jesteś dobry to zarobki w przyszłości są praktycznie nieograniczone. Ten kto ma właśną kancelarię oraz jest popularny zarabia bardzo dużo.
Całe nasze nieszczęście bierze się stąd, że nie umiemy sobie sami wystarczyć

Radca Prawny Krakow
Kontaktowanie:

Postautor: Radca Prawny Krakow » 16 lis 2015, o 18:27

Moim zdaniem same studia są bardzo trudne, a podręczniki drogie. Ale jeśli ktoś bardzo chce to i wszystko przetrwa. A chcąc iść na prawo trzeba być pewnym siebie. Wiadomo, plecy by się przydały... ale może w trakcie nauki zdobędziesz jakieś znajomości. Trzeba by się wybić na tle grupy, aktywność to podstawa.

KarolinaNowak

Postautor: KarolinaNowak » 23 gru 2015, o 06:11

Moim zdaniem praca adwokata to wielkie wyzwanie i na pewno wiele osób marzy o tym, aby móc w przyszłości poszczycić się tytułem adwokata, jednak nie każdy ma możliwość nie tylko wykształcenia się w tym kierunku. Zastanawiam się jednak, co w sytuacji gdy nie zostanie się pracownikiem kancelarii prawniczej, a na założenie własnej nie ma szans. Sama znalazłam pracę za pośrednictwem portalu praca.gratka.pl/ i to w dość krótkim czasie. Naprawdę jestem bardzo ciekawa, czy osoby po studiach prawniczych decydują się na pracę w jakimś innym zawodzie.

Poliae
Kontaktowanie:

Postautor: Poliae » 12 lut 2016, o 18:13

Ohoho, już się zniechęciłem

szachbuba

Postautor: szachbuba » 6 kwie 2016, o 20:53

Nabór dla kandydatów na aplikantów odbywa się raz w roku (we wrześniu) i polega na zdaniu egzaminu konkursowego. Ubiegając się o zdawanie egzaminu wstępnego na aplikację należy dostarczyć zgłoszenie do odpowiedniej siedziby komisji kwalifikacyjnej (dokładne dane adresowe i wymagane terminy są podawane każdego roku w ogłoszeniu Ministra Sprawiedliwości) oraz uiścić opłatę egzaminacyjną (w roku 2009 opłata ta wyniosła 638 zł).

profesoro30
Kontaktowanie:

Postautor: profesoro30 » 14 kwie 2016, o 14:37

trudno, studia nic nie dają w tym zawodzie, trzeba robic aplikacje

ewelina8s
Kontaktowanie:

Postautor: ewelina8s » 14 kwie 2016, o 22:32

W moim mniemaniu to ogromna trudnosc.

acedacout
Kontaktowanie:

Postautor: acedacout » 15 kwie 2016, o 12:40

Oczywiście, że są trudne...Wymagają poświecenia naprawdę dużo czasu i poświecęnia. A po studiach jeszcze dalej trzeba się uczyć i robić aplikację...ale z mojej perspektywy to było warto i nie załuję:)

papajaga
Kontaktowanie:

Postautor: papajaga » 20 kwie 2016, o 18:57

Moim zdaniem nie jest trudno. Tylko wiadomo jak się dąży do czegoś to czasami są wyrzeczenia. Ale jak się przyłożysz do nauki to na pewno Ci się uda:)