Księgowość - zająć się nią samodzielnie?

adik356

Księgowość - zająć się nią samodzielnie?

Postautor: adik356 » 20 sie 2018, o 15:07

Tak jak w tytule – czy księgowością zająć się samodzielnie, czy też lepiej zlecić to zadanie profesjonalnej firmie?

kriss998

Re: Księgowość - zająć się nią samodzielnie?

Postautor: kriss998 » 31 sie 2018, o 15:57

Znam osoby, które zajmują się księgowością samodzielnie i znam osoby, które korzystają z pomocy biura rachunkowe. To tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, czy czujesz się na siłach, ale jeśli szukasz profesjonalnej pomocy, to sprawdź sobie biuro rachunkowe Otwock Może akurat tam oferta przypadnie Ci do gustu.

nikorek

Postautor: nikorek » 20 wrz 2018, o 07:19

Ja na początku próbowałem rozliczać się samodzielnie ale po czasie stwierdziłem, że kosztuje mnie to zbyt wiele nerwów ( zawsze wszystko sprawdzałem po 1000 razy itd ). W końcu zgłosiłem się do biura doradztwa podatkowego Kasprzyk i Niziołek i teraz to oni się tym zajmują a ja mogę spać spokojnie i wiem, że mam w papierach idealny porządek. Bardzo rzetelne podejście do klienta.

kasiama

Postautor: kasiama » 27 paź 2018, o 09:27

Skorzystaj sobie z Tax Care. Jest to swego rodzaju hybryda - faktury rozliczasz przez internet ale jeśli będzie taka potrzeba to możesz śmiało też skontaktować się z księgowym. Taki abonament na Tax Care kosztuje od 99 zł miesięcznie więc wydaje mi się, że nie jest to wygórowana cena, a sama opcja prowadzenia księgowości jest bardzo wygodna.

Luky

Postautor: Luky » 3 gru 2018, o 15:02

To na podobnych zasadach ja korzystam z takich usług. Doradca podatkowy dla mojej firmy jest niezbędny. Niby coś tam sama ogarniam, nie mam problemu z fakturami, ale czasami mam problem z innymi rozliczeniami. Zawsze można się więcej dowiedzieć od osoby, która specjalizuje się w księgowości, na szukaniu samemu informacji tracę zbyt dużo czasu

Bizneswoman

Postautor: Bizneswoman » 7 gru 2018, o 12:54

NIE. Wiecie dlaczego? Księgowość to jeden z najbardziej zmiennych punktów w biznesie. Nieznajomość nowych przepisów i niedostosowanie się do nich może skutkować problemami z Urzędem Skarbowym. Jednak to nie jedyny problem. Możemy nie korzystać z przysługujących nam ulg, czy uproszczeń. Lepiej pozostawić księgowej rachunki, bo może ona nas naprowadzić na takie rozwiązania, jak split payment https://paniala.pl/wiedza/split-payment/.

dexter1

Postautor: dexter1 » 7 gru 2018, o 13:43

Jeśli nie znasz się na księgowości, to myślę, że nie uda Ci się nią zająć :D

witecka

Postautor: witecka » 11 gru 2018, o 15:33

Jeśli ktoś zna się na księgowości i ma na to czas, to dlaczego nie? Ja jednak wychodzę z założenia, ze lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalistów, np https://www.podatkomat.pl/oferta/ksiegowosc/ , a samemu miec możliwość dalszego rozwoju firmy. Dlatego w mojej firmie księgowość powierzam ludziom, którzy najlepiej znają się na tym, co robią.

marcelina.kote

Postautor: marcelina.kote » 12 gru 2018, o 13:51

Można wykupić jakiś program do księgowości. To powinno ułatwić zajmowanie się podatkami.