Lokaty bankowe

senut

Lokaty bankowe

Postautor: senut » 24 lis 2017, o 15:15

Możecie polecić jakieś naprawdę dobre opcje jeśli chodzi o lokaty bankowe? Chcielibyśmy ulokować nasze ślubne pieniądze na jakiś czas nie za długi ale jednak. Czy coś polecacie? Przeglądam porównanie lokat ale sam nie za dobrze się na tym znam, może coś sprawdzonego?

malkolm

Re: Lokaty bankowe

Postautor: malkolm » 24 lip 2018, o 13:44

W zeszłym roku założyłem sobie lokatę w Deutsche Banku. Miałem nadwyżkę środków na koncie firmowym bo mieliśmy wymieniać auta służbowe na nowe ale udało się w promocyjnej cenie kupić używane w dobrym stanie. Przeglądając stronę DB: https://www.deutschebank.pl/klienci-biznesowi/lokaty.html natrafiłem na ofertę lokaty o stałym oprocentowaniu w obcej walucie. Zdecydowaliśmy się na lokatę w Euro. Akurat udało nam się tak, że kurs euro był bardzo niski w porównaniu z obecnym więc oprócz oprocentowania z lokaty udało nam się jeszcze zarobić na różnicach kursowych. Teraz też czekam aż minie sezon wakacyjny i kursy walut się obniżą i jeszcze raz założę półroczną lokatę. Niby niektórzy twierdzą, że oprocentowanie lokat jest tak niskie, że nie odpłaca się w nie inwestować. Ja uważam, że lepiej trzymać pieniądze na lokacie niż na nieoprocentowanym koncie. Nie mogę pozwolić sobie na zamrożenie środków firmowych na kilkanaście lat w przynoszących większe zyski funduszach inwestycyjnych a jeśli chodzi o lokaty to można założyć nawet miesięczną.