Gdzie podjąć studia prawnicze?

grzekow
Kontaktowanie:

Re: Gdzie podjąć studia prawnicze?

Postautor: grzekow » 29 kwie 2014, o 00:53

Wiadomo, że UW wiedzie prym w Polsce praktycznie we wszystkich kierunkach. Jednak nie skreślałbym innych uczelni. Myślę że warto rozważyć studia na UAM w Poznaniu lub UMK w Toruniu. Dobre uczelnie. Polecam

Lagertha
Kontaktowanie:

Postautor: Lagertha » 7 maja 2014, o 14:51

jak masz dryg do nauki to w zasadzie każda państwowa uczelnia da radę, kumpel po UG sobie super radzi kończy własnie aplikację ;)

MateuszLichota

Postautor: MateuszLichota » 2 cze 2014, o 10:14

Warto wziąć tęż pod uwagę to, gdzie najlepiej robić praktyki w czasie trwania studiów. Jeśli będziesz studiował zaocznie to masz super sprawę jeśli chodzi o praktyki prawnicze, bo masz na nie praktycznie cały tydzień. A jak już szukac praktyk, to najłatwiej w dużych miastach takich jak Wrocław, Warszawa, Kraków. We Wrocławiu jest naprawdę dużo kancelarii i u mnie z wydziału (WPAE) bardzo dużo studentów właśnie zaocznych chodzi na takie praktyki po kancelariach. Na tych studiach praktyki są bardzo ważne, bo zdobywa się cenne doświadczenie praktyczne, o które akurat na tych dość ciężkich studiach ciężko.

longval

Postautor: longval » 3 cze 2014, o 04:34

MateuszLichota pisze:Ogólnie nie decyduj się na żadną szkołę prywatną.

Wydział prawa na Harvardzie też byś mu odradził, bo to szkoła prywatna?

tymek_w
Kontaktowanie:

Postautor: tymek_w » 3 cze 2014, o 09:11

Ja mogę polecić UWB z Białegostoku, naprawdę świetna uczelnia.

Lucyna29
Kontaktowanie:

Postautor: Lucyna29 » 26 cze 2014, o 10:26

Zarówno UJ jak i UW będzie świetnym wyborem.

Pontus

Postautor: Pontus » 30 cze 2014, o 08:30

Nie wiem jak to wygląda na innych uczelniach Państwowych, ale mój wydział jest jak najbardziej ok. Myślę, że poziom nauczania w każdej państwowej jest podobnie wysoki - każdy przecież wydział coś sobą reprezentuje. Ja studiuję na Uniwersytecie Wrocławskim prawo zaocznie i jak dla mnie plusem tu są: Przede wszystkim ludzie jakich można poznać na tych studiach (mówię zarówno o studentach jak i wykładowcach czy doktorantach), druga sprawa, że wydział jest praktycznie w samym centrum i jak w trakcie semestru zdarzają się weekendy, gdzie ćwiczenia są do 20, to ze zjedzeniem lunchu nie ma problemu. Ogólnie Wydział jest ładny, nowoczesny i przystosowany. Ale tak jak mówie nie byłem nawet na innym, także moja opinia może się wydawać (i jest) stronnicza :p

prawnikZzacieciem
Kontaktowanie:

Postautor: prawnikZzacieciem » 22 lip 2014, o 11:13

Polecam studia na Uniwersytecie Gdańskim ;) Wyszkoliło się tam już wielu dobrych specjalistów

Pontus

Postautor: Pontus » 24 lip 2014, o 08:33

"Polecam studia na Uniwersytecie Gdańskim ;) Wyszkoliło się tam już wielu dobrych specjalistów" - tak jak wszędzie?

Tak jak pisałem, na każdej uczelni państwowej poziom nauczania jest podobny. Przynajmniej nie słyszałem, by gdzieś robili jakąś "lipę". Czasami właśnie nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy z drugiego końca Polski, jeżdżą na studia np do mnie na Wydział. Nie lepiej już się po prostu przeprowadzić? Uczelnia to jedno, miasto to drugie - co moim zdaniem też ma wpływ na studiowanie. A Wrocław ma kapitalne warunki do tego by studiować (WPAE przy rynku), i do tego by się rozerwać.

Katowice też chyba są całkiem przyzwoite. Gdańsk. hmmmm jak lubisz mieszkać nad morzem to może i też...

MateuszLichota

Postautor: MateuszLichota » 1 sie 2014, o 10:00

Moim zdaniem jak prawo - to tylko zaocznie. Powstaje wtedy możliwość znalezienia sobie i uczęszczania na praktyki, co w tym zawodzie jest niezmiernie ważne.