Jaka uczelnia jest najlepsza do studiowania prawa?

kkowalska

Jaka uczelnia jest najlepsza do studiowania prawa?

Postautor: kkowalska » 4 cze 2019, o 10:36

Witam wszystkich, chcę wybrać się na studia prawnicze, jednak nie jestem pewna, na które powinnam się wybrać. Pochodzę z Warszawy i jest tu spory wybór, jednak zdania są mieszane co do tego gdzie jest najlepiej. Podpowiecie co będzie najlepsze? Macie jakieś doświadczenia?

catalina2411

Re: Jaka uczelnia jest najlepsza do studiowania prawa?

Postautor: catalina2411 » 7 cze 2019, o 10:59

Myślę, że nie tylko uczelnia ma tu znaczenie. Trzeba mieć dużo samozaparcia i dążyć do celu.
Co do samych uczelni to chyba bardziej wskazywałabym na UW niż UKSW, jest jeszcze w sumie pare uczelni prywatnych jak Łazarski czy ALK. http://www.studiawarszawa.comTutaj jest portal z uczleniami ze stolicy Trzeba się zapoznać z programami studiów i tym co poszczególne szkoły mogą zaoferować lub przejrzeć ofertę dodatkową i zastanowić się co Tobie najbardziej leży. Może UKSW nie oferuje takich opcji jak ALK?

justi898

Postautor: justi898 » 18 cze 2019, o 23:26

Niestety w tym, jaka uczelnia jest najlepsza Ci nie pomogę, ponieważ nie miałam wgląd do żadnych statystyk, ani opinii studentów, ale takie rzeczy łatwo w sieci sprawdzić. Ja mam jednak dla Ciebie całkiem inną informację, jeśli już zdecydujesz się studiować prawo i jeśli znajdziesz odpowiednią uczelnię. W tym miejscu możesz znaleźć mnóstwo pomocy, jeśli chodzi o notatki z Twojego kierunku. Korzystaj!

Helumcio1468

Postautor: Helumcio1468 » 12 sie 2019, o 14:31

Pewnie jakaś Warszawa albo Kraków.

Shee

Postautor: Shee » 16 wrz 2019, o 14:33

Mogę polecić Ci Wyższą Szkołę Prawa we Wrocławiu. Bardzo dobra uczelnia, która stawia na praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu prawnika. Poza zajęciami teoretycznymi masz możliwość uczestnictwa w symulacjach rozpraw, sporach prawnych czy negocjacjach. Uczelnia zapewnia również podjęcie ciekawych praktyk i staży. Więcej na temat programu studiów prawniczych znajdziesz na oficjalnej stronie uczelni: https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/prawo-5-letnie-studia/