Oddłużanie

elastella

Oddłużanie

Postautor: elastella » 16 maja 2014, o 10:27

Witam serdecznie, piszę w imieniu mojego chłopaka który jest strasznie zadłużony a mianowicie objął już go komornik, który zakwestionował długi na wysokość około 70 tys zł (kwota ta obejmuje zadłużenie z tytułu spowodowania wypadku samochodowego - dług dla ubezpieczyciela, pożyczka i karta kredytowa w jednym z banków). Komornik pobiera pieniązki z wynagrodzenia mojego chłopaka, czy da się w jakikolwiek sposób oddejśc od komornika aby np. spłatę ubezpieczenia rozłożyc na raty, bądź nawet starać się o jakiekolwiek anulowanie odsetek? Obecnie komornik zgarnia od mojego chłopaka ok. 500-600 zł m-cznie + ewentualnie premie jakie dostaje z pracy, no a nie ukrywajmy z tego co wiem to 30% idzie na konto komornika a nieznaczna czesc tylko na spąłtę długów. Czy jest jakiekolwiek wyjście z tej sytuacji? Bardzo proszę o wiadomość i z góry dziękuję

bartlomiejb

Re: Oddłużanie

Postautor: bartlomiejb » 25 cze 2014, o 08:46

A czy zastanawialiście się nad kredytem konsolidacyjnym? Rozłoży on raty na o wiele dłuższy okres a i rata bedzie niższa.

MarMie
Kontaktowanie:

Postautor: MarMie » 25 cze 2014, o 12:32

Jedyna możliwość to dogadać się z wierzycielem. Podpisać ugodę, zobowiązać się do rat, które wierzyciel zaakceptuje i wynegocjować wycofanie sprawy od komornika. Jako argument można użyć fakt, że komornik pobiera dla siebie sporą część egzekwowanych należności i np. 1/2 z tego można przeznaczyć na spłatę wierzyciela poza postępowaniem egzekucyjnym.

bartlomiejb

Postautor: bartlomiejb » 5 paź 2018, o 11:20

A czy warto jest korzystać z usług firm oddłużających?
Całe nasze nieszczęście bierze się stąd, że nie umiemy sobie sami wystarczyć

arturk

Postautor: arturk » 5 paź 2018, o 12:16

Zalezy. Polecam dowiedzieć się

czy firma pobiera opłatę za pomoc przed czy po uzyskaniu efektów
co obejmuje jej działanie
oraz jakie sa opinie na jej temat w sieci ( dobrze jest dowiedzieć się wcześniej czy firma komuś rzeczywiście pomogła)

Zerknij sobie tutaj: http://alexjones.pl/aj/aj-inne/item/125 ... inansowych - na stronie jest szeroki artykuł o tym w jaki sposob można wyjśc ze spirali kredytowej.

Jak sobie poradzić ze spłatą takich zobowiązań. Aktualnie bardzo wiele osób w Polsce walczy z długami.