Strona 1 z 2

budowa domu na działce męża

: 12 mar 2014, o 21:10
autor: Dagmara
Witam

Planujemy rozpocząć wraz z mężem budowę domu na działce, która należy do niego. Otrzymał on ją w spadku po śmierci swojego ojca. Spadek odziedziczył w tym roku. Pieniądze na budowę domu odkładaliśmy wspólnie od zawarcia związku małżeńskiego Jakie będę miała prawa do nieruchomości budowanej wspólnie na gruncie męża ? Co należy zrobić by mieć takie same prawa do nieruchomości jak małżonek.

Re: budowa domu na działce męża

: 13 mar 2014, o 11:57
autor: MarMie
Grunt jest właśnie tą nieruchomości, nie budynek. Budynek jest częścią składową, chyba że dokonano by np. wyodrębnienia samodzielnych lokali w posadowionym na nieruchomości budynku. Jeżeli na nieruchomości wchodzącej w skład majątku osobistego wybuduje się dom ze środków z majątku wspólnego, to można będzie to jedynie rozliczyć w razie sporu jako nakład dokonany z majątku wspólnego na majątek osobisty.

Art. 45 krio.
§ 1. Każdy z małżonków powinien zwrócić wydatki i nakłady poczynione z majątku wspólnego na jego majątek osobisty, z wyjątkiem wydatków i nakładów koniecznych na przedmioty majątkowe przynoszące dochód. Może żądać zwrotu wydatków i nakładów, które poczynił ze swojego majątku osobistego na majątek wspólny. Nie można żądać zwrotu wydatków i nakładów zużytych w celu zaspokojenia potrzeb rodziny, chyba że zwiększyły wartość majątku w chwili ustania wspólności.
§ 2. Zwrotu dokonuje się przy podziale majątku wspólnego, jednakże sąd może nakazać wcześniejszy zwrot, jeżeli wymaga tego dobro rodziny.
§ 3. Przepisy powyższe stosuje się odpowiednio w wypadku, gdy dług jednego z małżonków został zaspokojony z majątku wspólnego.

Aby zabezpieczyć się przed taką dość skomplikowaną sytuacją, należy albo przesunąć majątek w postaci przedmiotowej nieruchomości gruntowej z majątku osobistego męża do majątku wspólnego, względnie dokonać na Pani rzecz darowizny 1/2 nieruchomości gruntowej do Pani majątku osobistego.

Re: budowa domu na działce męża

: 29 gru 2017, o 10:49
autor: jjusti18
A tak przy okazji zastanawialiście się już nad na przykład oczyszczalnią ścieków przydomową? Właśnie jestem na etapie budowy i znalazłam doskonałą ofertę tutaj http://www.czystyzysk.eu . Z tego co wiem to wkład nie jest zbyt kosztowny w taką opcję, mamy możliwość rozbudowy, a konstrukcja jest prosta. Co fajne możemy nie tylko tam zakupić wszystkie niezbędne elementy, ale również skorzystać usługi montażu.

Re: budowa domu na działce męża

: 23 sty 2018, o 19:25
autor: murlok
Odsyłam do bloga http://www.przytulny.pl/sprzedaz-dzialki-rolnej/ tam znajdziesz więcej artykułów na ten temat i dowiesz się dużo szybciej, niż szukając na forum

Re: budowa domu na działce męża

: 24 sty 2018, o 08:57
autor: kamiol43
a jaka to działka jest

____________________
http://www.paddington-escorts-agency.eu

Re: budowa domu na działce męża

: 12 mar 2018, o 14:45
autor: Ailis
A mieliście już może zrobione pomiary odbiorcze i okresowe instalacji elektrycznych ? Bo ja ostatnio szukałam firmy która tym się zajmuje i znajomy który w tym siedzi polecił nam firmę która wykonuje usługi pomiarów elektrycznych http://salwis.pl/pomiary-elektryczne/ . Jeśli nie macie jeszcze tego zrobione to warto się do nich zgłosić.

Re: budowa domu na działce męża

: 31 mar 2018, o 11:30
autor: marek859
Budowaliśmy dom na działce żony i wszystko prawnie jest w porządku. Teraz cieszymy się naszym miejscem i w planach mamy urządzanie ogrodu. Potrzebne na pewno będą nam narzędzia ogrodowe, których szukamy na stronie https://www.stukpuk.pl/ogrod/narzedzia-ogrodowe A też niemałe problemy z budową były. Na szczęście trafiliśmy na bardzo dobrego prawnika, który szybko nam pomógł.

Re: budowa domu na działce męża

: 5 kwie 2018, o 22:38
autor: donleone
Znów co zrozumiałe temat rzeka. Za mało informacji aby udzielić sensownej odpowiedzi.

Re: budowa domu na działce męża

: 24 kwie 2018, o 18:54
autor: Fedora
Polecam tę ofertę - http://mawit.com.pl/

Re: budowa domu na działce męża

: 3 cze 2018, o 00:13
autor: mared434
Chcialbym Wam polecic pewna strone, http://zielonesalony.pl/nawadnianie-ogrodow/ . Jest to firma Zielone Salony, zajmujaca sie projektowaniem i aranzacja ogrodow. Na stronie maja wiele porad odnosnie ogrodow oraz mozecie zobaczyc projekty ich ogrodow, sa naprawde genialne.