piramida finansowa

Moniaaa23

piramida finansowa

Postautor: Moniaaa23 » 15 gru 2009, o 10:42

Witam,mam pytanie dotyczące jednego ze sposobów zarabiania przez internet. Kilka dni temu znalazłam ogłoszenie gdzie zareklamowane zostało zarabianie dużych pieniędzy poprzez wysyłanie maili do różnych osób. Po wysłaniu zapytania otrzymałam maila w którym nadawca opisywał plan marketingowy który wg niego jest świetnym sposobem na zarobienie pieniędzy a dodatkowo jest całkowicie legalny. Mianowicie trzeba było najpierw zamówić u nadawcy e-booka za 25 zł(“Jak można internacjonalnie bezpłatnie reklamować się w internecie“). Następnie należało założyć konto na paypal,zastąpić pierwszego z pięciu maili swoim w treści którą pierwotnie się otrzymało się a następnie wysłać przerobioną wersję do 40 osób nakłaniając ich jednocześnie to zrobienia tego samego. Miał w ten sposób powstać łańcuszek/ piramida dzięki czemu na nasze konto miały wpłynąć duże pieniądze.
Wg mnie na pierwszy rzut oka jest to system podobny do systemu pięciozłotówka, który wg polskiego prawa jest oszustwem i wobec osób biorących w tym systemie udział zostało lub ma zostać wszczęte postępowanie karne. Jest jednak jedna podstawowa różnica a mianowicie w tym sposobie w zamian za 25zł każdy klient dostaje e-booka. Więc za wpłacone pieniądze uzyskuje jakąś korzyść.
Proszę o poradę czy branie udziału w tego typu biznesie jest legalne oraz jakie ewentualne kary mogą mnie za to spotkać? Dodam tylko że w internecie mnóstwo jest ogłoszeń tego typu - dlatego też bardzo zainteresowało mnie to zagadnienie.
Bardzo proszę o poradę w tym zakresie.