bezkarny sprawca wypadku

tyciaNi

bezkarny sprawca wypadku

Postautor: tyciaNi » 25 lis 2009, o 17:33

Witam,
sytuacja przedstawia się nastepująco:
jest osoba poszkodowana w wyniku wypadku samochodowego mającego miejsce 12 lat temu. W wyniku tej kolizji zginęła na miejscu matka osoby. Sprawcą wypadku był kierowca samochodu, w którym przebywała poszkodowana. Osoba poddana była leczeniu szpitalnemu, długotrwałej rehabilitacji...w dalszym ciągu podlega farmakologicznemu leczeniu w gabinecie psychiatrycznym. W postępowaniu sądowym osoba otrzymała jednorazowe zadośćuczynienie z powodu pogorszenia warunków życiowych, jednorazową wypłatę odszkodowania. Z ZUSu co miesiąc rente rodzinną po zmarłej matce. Sprawca wypadku nie poniósł żadnej odpowiedzialności finansowej, nie był ubezpieczony, sam chorował i ucierpiał w wypadku.
Czy po takim czasie można dochodzić odszkodowania od tej osoby ze względu na trwające cały czas leczenie, utrudniające "normalne" funkcjonowanie, jak również podjęcie każdej pracy zarobkowej-ograniczenie wynika z uszczerbku fizycznego na zdrowiu.
Przez lata tragiczne zdarzenie odbiło się na wykształceniu osoby, kwalifikacjach zawodowych, samopoczuciu, zdrowiu fizycznym i psychicznym.
Czy można, w jaki sposób, ?

Proszę o pomoc w tym zakresie, pozdrawiam

aaacccfff

Re: bezkarny sprawca wypadku

Postautor: aaacccfff » 31 sty 2010, o 14:55

Miałam bardzo podobną sprawę, zaczęłam ją załatwiać sama, ale jest za tym dużo chodzenia i nerwów. Ktoś polecił mi panią, która się rzetelnie zajmuje osobami poszkodowanymi w wypadkach komunikacyjnych i ona to za mnie dokończyła bardzo sumiennie. Z tymi firmami jest różnie, ale jeśli sie trafi na kogoś dobrego i uczciwego to można mu zaufać. Oni mają sztab prawników i są w stanie wywalczyć kilka razy wyższe odszkodowania niż zwykły śmiertelnik. Oto numer p. Diana Maria 514 84 85 26. Mam nadzieję że jest aktualny.