ubezpieczenie NNW

natalanna

ubezpieczenie NNW

Postautor: natalanna » 7 wrz 2019, o 14:11

Sytuacja wygląda następująco
Rozpoczęłam odpłatne studia podyplomowe na państwowej wyższej uczelni. Przed rozpoczęciem studiów została podpisana umowa oraz przekazano nam regulamin studiów.
W trakcie studiów trzeba odbyć tygodniowe praktyki zawodowe w szpitalu. W połowie roku otrzymaliśmy pismo o konieczności wykupienia na czas praktyk ubezpieczenia NNW.
Taki zapis o dodatkowych kosztach nie jest zawarty ani w umowie, ani w regulaminie studiów, ani w statucie uczelni.
Od kilku tygodni usiłuję się dowiedzieć, jakie przepisy nakładają na nas obowiązek posiadania NNW. Na moje maile nikt nie nie odpisuje.
Rozmawiałam z osobą z zespołu radców prawnych uczelni, która powiedziała mi wprost, że nie istnieją takie przepisy, ale jeśli tego ubezpieczenia nie wykupię to nie zostanę wpuszczona na praktyki i nie zaliczę roku. Uzasadniła to tym, że jeśli ulegnę w trakcie praktyki wypadkowi, to NNW zwolni uczelnię i szpital z wypłacenia odszkodowania z OC. Uważam że to nie jest prawda.
W tej chwili nie chodzi mi o pieniądze, bo to kilkanaście zł, tylko o zasadę. Po prostu oburza mnie takie podejście i uważam, że ten proceder jest bezprawny.
Proszę o komentarze

kamilla

Re: ubezpieczenie NNW

Postautor: kamilla » 8 wrz 2019, o 12:05

ciekawe pytanie. Może musiałem skontaktować się z prawnikiem z dokumentami

OECompensa

Re: ubezpieczenie NNW

Postautor: OECompensa » 20 wrz 2019, o 10:44

Na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w „odpaleniu” silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC – ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku „parkowania” na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu. Warto wspomnieć, że assistance w razie wypadku dodajemy w Compensie gratis do ubezpieczenia AC.