Firma remontowa

Serafka
Posty: 44
Rejestracja: 31 lip 2018, o 16:06

Firma remontowa

Postautor: Serafka » 4 mar 2019, o 10:18

Mógłby się ktoś podzielić opiniami na temat tej chorzowskiej firmy remontowej. Szukam na ich temat informacji, bo chciałabym ich wynająć do remontu mieszkania.

byanna
Posty: 61
Rejestracja: 18 lip 2018, o 11:48

Re: Firma remontowa

Postautor: byanna » 5 kwie 2019, o 11:25

Pamiętajcie o utrzymaniu porządku podczas budowy. Fajny artykuł na ten temat na blogu http://bugcity.pl/

wojtek456
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2019, o 08:03

Re: Firma remontowa

Postautor: wojtek456 » 29 kwie 2019, o 00:50

Skoro remontujesz to zapoznaj się z mikrocementem lub betonem dekoracyjnym. Polecam poczytać, na jednym z tych artykułów.
Mikrocement materiał wynaleziony w latach 30-tych. Firmy nie podaje, bo jest ich kilka na rynku.

http://www.bestnews.pl/mikrocement-jedno-rozwiazanie-wiele-korzysci/

https://www.ctmpolonia.pl/posadzki-dekoracyjne-nowoczesne-i-komfortowe-rozwiazanie-dla-twojego-domu/

http://portalnews.pl/beton-na-domowej-podlodze-oczywiscie/

Budowa hali magazynowej, inteligentne zarządzanie

Decydując się na budowę hali magazynowej musimy przede wszystkim pamiętać o głównych funkcjach takiego budynku. W przeciwieństwie do zwykłej hali fabrycznej czy innego budynku przemysłowego, magazyn zajmuje się importem i eksportem towarów w nim składowanych. Co z kolei wpływa nie tylko na sam projekt ale i zagospodarowanie terenu oraz lokalizacje w jakiej powinna być postawiona.

http://www.fakteo.pl/garsc-informacji-na-temat-technologii-betonu-polerowanego/
http://www.dailynet.pl/technologia-betonu-polerowanego-co-warto-o-niej-wiedziec/

Zanim rozpocznie się budowa

Już na etapie projektu trzeba skonsultować się z klientem na temat typu jego działalności. Ma to wpływ na rozmieszczenie punktów kontroli, ilość ramp załadunkowych i ogólną „przepustowość” magazynu. Dodatkowo jeśli klient działa przykładowo w branży spożywczej poza standardowymi regałami konieczne będzie także zbudowanie mrożni i chłodni.
Usytuowanie magazynu wiąże się z kilkoma aspektami. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na koszty jakie poniesiemy stawiając halę w wybranym miejscu. Kolejno to dostępność pracowników i infrastruktura logistyczna (drogi, linie kolejowe, itd.). Dopiero, gdy zdobędziemy te dane możemy przejść do kolejnego etapu budowy.

http://megaportal.pl/mikrobeton-material-godny-uwagi/
http://superweb.com.pl/mikrocement-w-twoim-domu-do-czego-moze-sie-przydac/
http://iksmag.pl/mikrocement-vs-beton-polerowany-na-ktory-z-nich-lepiej-sie-zdecydowac/

Konstrukcja z płyt metalowych

Aktualnie odchodzi się od tradycyjnych budynków murowanych na rzecz konstrukcji z płyt. To rozwiązanie ma dodatkową przewagę, gdyż można tą techniką budować praktycznie przez cały rok. Budowa jest szybsza i szybciej możemy korzystać z profitów. W halach zbudowanych z płyt metalowych jako rdzeń najczęściej wykorzystuje się styropian który dodatkowo ociepla strukturę (inny popularny rdzeniem jest włókno PCV). Wszystkie materiały muszą mieć odpowiednią ognioodporność i siłę nośną. Te dwie cechy to najistotniejszy element na które trzeba zwrócić uwagę przy wznoszeniu magazynu. Wszystkie materiały muszą być dobierane pod kątem bezpieczeństwa. Reszta to kwestia indywidualnego zapotrzebowania klienta oraz ustaleń w fazie projektowania.

Przepustowość

Na sprawne działanie magazynu ma wpływ wiele czynników. Dobry projekt powinien zawierać rozwiązania pomagające w zarządzaniu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz hali. Należy stworzyć odpowiednią liczbę doków załadunkowych, ramp i bram. Pomoże to uniknąć tworzenia się tzw. „wąskich gardeł”. Trzeba pamiętać również o specyfice pracy z towarem który jest składowany przez klienta, gdyż po zakończeniu budowy utrzymanie optymalnej przepustowości będzie zależało tylko od właściwego systemu zarządzania.

System inteligentnego zarządzania magazynem

http://www.otopr.pl/mikrocement-material-wielozadaniowy/

http://hydraportal.pl/mikrocement-aplikacja-i-zastosowanie-w-domu/

W zarządzaniu magazynem coraz większy nacisk kładziony jest na systemy informatyczne typu WMS (Warehouse Management System). Najczęściej firmy korzystają z outsourcingu logistycznego i na jednej hali znajdują się towary kilku klientów. Dlatego aby uporządkować prace magazynu wprowadza się klasyfikacje towaru. Podział A-B-C gdzie „a” to najczęściej pobierany towar (powinien on stać w miejscu łatwym do pobierania i możliwie najbliższym).
Kolejną cechą WMS jest ustawianie towarów na lokalizacjach widocznych przez system w taki sposób by zoptymalizować pracę. Każda referencji przypisane jest określone pole z którego pracownik pobiera towar. W przypadku, gdy pojawi się informacja o braku system wysyła sygnał do innego pracownika aby uzupełnił lokalizację. Można też wstawić towar na kilka miejsc tak by nie powstawały przerwy w pracy i uzupełniać go na bieżąco.
Na dzień dzisiejszy system WMS może być zintegrowany z innymi systemami, co znacznie zwiększa elastyczność w zarządzaniu i obniża koszty pracy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości