Zakup uszkodzonego auta

Stinger71

Zakup uszkodzonego auta

Postautor: Stinger71 » 16 sty 2019, o 22:54

Witam.
Zakupiłem auto od prywatnej osoby w grudniu.
Od razu po kupnie udałem się na warsztat w celu zrobienia podstawowych czynności ( wymiana oleju itd. ), okazało się że auto ma bardzo duże wycieki oleju ( nie widoczne przy zakupie ), naprawa pochłonęła 500zł, jednak wyciek pozostał i po dalszej diagnozie okazało się, że w aucie są urwanie 2 świece , głowica + ogółem silnik wymaga remontu, koszta to już w okolicach 2000-3000zł.
Poprzedni właściciel miało auto 3.5 roku.
Pytanie moje, czy jest szansa odzyskać od niego cześć pieniędzy drogą ugodową, lub ewentualnie sądowa ? Czy takie sprawy są do wygrania, czy raczej jeżeli umowa jest spisana itd. i auto ma wady ukryte, nie ma szans na jakikolwiek zwrot kosztów ?

Monika_04

Re: Zakup uszkodzonego auta

Postautor: Monika_04 » 17 sty 2019, o 15:25

Jeśli auto ma wady ukryte to normalnie można z tym iść do sądu i walczyć o swoje. Prawo stoi po twojej stronie ponieważ sprzedawca zataił przed tobą uszkodzenia.

maniek5

Postautor: maniek5 » 27 lut 2019, o 12:08

Sytuacja kiepska, w sam raz dla prawnika. Z drugiej strony (gdyby się nie udało) podpowiem Ci jeszcze, że niedrogie części zamienne do samochodów mają tu (chłodnice wody, łańcuchy rozrządu czy rolki napinacza paska klinowego), więc może choć połowicznie sobie to wynagrodzisz.

Michałko

Postautor: Michałko » 19 mar 2019, o 23:07

Dokładnie – tak jak mowi Monika_04! Masz prawo ubiegać się o swoje. Z tego co piszesz samochód wg miał ewidentnie ukryte wady – ale szczegół już najlepiej dogadać z adwokatem (samemu będzie Ci ciężko…) w Katowicach takimi rzeczami zajmuje się http://adwokat-dratwa.pl/ - wiem, ze ma na swoim koncie sporo wygranych takich rzeczy.

Wlaseke

Postautor: Wlaseke » 1 kwie 2019, o 18:02

Dość nie ciekawa sytuacja lecz warto mieć spisane wszystkie cechy zakupu oraz wady. Ja na szczęście kupując auto miałam do wymiany jedynie akumulator, który z resztą znalazłam w świetnej cenie na https://akustrefa.pl/gdzie-kupic-akumul ... e-zdroj,61 i wydatek wcale nie był ogromny. Myślę,że warto korzystać z pomocy specjalistów, którzy są przy zakupie auta wraz z klientem.

Maruder

Postautor: Maruder » 8 kwie 2019, o 10:33

Dlatego tak ważne jest bardzo dokładne obejrzenie samochodu przed zakupem. Najlepiej od razu jechać na stację diagnostyczną, bo tak będzie najłatwiej. Można zawsze pocieszyć się tym, że niektóre części samochodowe kosztują na specjalistycznych skupach sporo pieniędzy. Na https://www.katalizatory-warszawa.pl możecie sprawdzić ceny. ;)

Janowski

Postautor: Janowski » 14 maja 2019, o 09:09

No muszę przyznać, że sytuacja jest bardzo nie ciekawa... Sam niedawno kupowałem od osoby prywatnej samochód i też się okazało się, że kilka części samochodowych jest niestety do wymiany. Całe szczęście wydatek nie był zbyt duży, bo udałem się do sprawdzonego sklepu z auto częściami niedaleko Sosnowca, w którym ceny oferowanych części nie są wysokie :)

p.stefanski

Postautor: p.stefanski » 6 cze 2019, o 14:53

Zakup używanego samochodu zawsze jest obarczony pewnym ryzykiem, dlatego dobrze jest wziąć taki pojazd np. do mechanika z Krakowa, aby dokładnie sprawdził jego stan.

GoodWife

Postautor: GoodWife » 14 cze 2019, o 14:34

Ja też kupowałam auto z mechanikiem.

krystyna.kok

Postautor: krystyna.kok » 3 paź 2019, o 15:16

Kiepska sytuacja, to jest właśnie ryzyko kupowania używanego samochodu. Najlepiej jechać na oglądanie z jakimś zaprzyjaźnionym mechanikiem, który ma zupelnie inne spojrzenie i doradzi Ci co robić. Ale już po ptokach, teraz najważniejsze jest doprowadzić samochód do porządku. Polecam Auto PU, sprzedają części do Seata, części do Audi i części do VW w Krakowie. Ale oprócz podstawowej sprzedaży prowadzą też fachowe doradztwo, więc jeśli masz jakieś wątpliwości to na pewno je rozwieją. Powodzenia.