Praca podczas renty rodzinnej - jak to rozegrać

rezerr

Praca podczas renty rodzinnej - jak to rozegrać

Postautor: rezerr » 26 gru 2018, o 17:41

Dzień dobry

Aktualnie jestem rencistą, co przysługuje mi po śmierci mojej matki. Obecnie również podjąłem pracę o umowie o pracę. Wiem oczywiście, że jest pewien limit który mogę zarabiać. Otóż mogę zarabiać 70% z przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (pytanie czy z ostatniego kwartału, czy jest wyliczana jakąś średnia?). Biorąc pod uwagę ostatni kwartał mogę zarabiać 3206zl. Aktualnie moja pensja wynosi 3000 brutto, plus premia. Jest ona zależna od osiągniętych wyników i maksymalnie może wynosić 15% czyli 3450, jednak nie jest to stały wynik. I tu pojawia się pytanie co lepiej zrobić - zgłosić ten fakt do ZUSu, aby ci zmniejszyli mi rentę, czy zrezygnować z możliwości otrzymywania premii? Nie wiem o ile zostanie zmniejszona renta, tym bardziej, że moja pensja może wyglądać różnie.

Co polecacie zrobić w takiej sytuacji?

kriss998

Re: Praca podczas renty rodzinnej - jak to rozegrać

Postautor: kriss998 » 28 gru 2018, o 17:10

Wejdź sobie na stronę https://poradnikpracownika.pl/ Może właśnie tam znajdziesz jakieś dodatkowe informacje. Myślę, że mogą być one bardzo przydatne, abyś mogła dzięki temu wyjść na prostą, ale oczywiście robiąc wszystkie zgodnie z prawem, bo to jest kolejna ważna rzecz.