Kto ponosi odpowiedzialnośc?

Mahonia
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 23:39

Kto ponosi odpowiedzialnośc?

Postautor: Mahonia » 19 wrz 2018, o 23:40

racuje w handlu, odkąd foliowe reklamówki stały się płatne moj szef oznajmil sprzedawcom, że nie pakujemy w reklamówki, chyba, że ktoś o to poprosi, ale nie naliczamy wtedy opłaty... Padło pytanie jak to jest z tymi reklamówkami, twierdzi, że nie nasza w tym głowa i żeby robić tak jak mówi. Jak sprawa wygląda w realu? Czy odpowiedzialnośc w tej sytuacji ponosi sprzedawca czy właściciel sklepu? Nie chce ryzykować kilku tysięcznej kary dla kilku groszy dorabianych w trakcie studiów..

"Przedsiębiorca prowadzący jednostkę handlu detalicznego lub hurtowego, w której są oferowane lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego przeznaczone do pakowania produktów oferowanych w tej jednostce, jest obowiązany pobrać opłatę recyklingową od nabywającego lekką torbę na zakupy z tworzywa sztucznego. Opłaty recyklingowej nie pobiera się od nabywającego bardzo lekką torbę na zakupy z tworzywa sztucznego."

"Administracyjne kary pieniężne
Administracyjnej karze pieniężnej podlega ten, kto nie pobiera opłaty recyklingowej od nabywającego lekką torbę na zakupy z tworzywa sztucznego. Kara ta wynosi od 500 zł do 20000 zł"

Przedsiębiorca jest obowiązany do pobierania opłaty, ale czy kara nie odnosi się do sprzedawcy, jako tego, który fizycznie nie pobiera tej opłaty?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości