odrzucenie spadku w imieniu małoletniego - problem z ojcem

zmartwionamama

odrzucenie spadku w imieniu małoletniego - problem z ojcem

Postautor: zmartwionamama » 10 maja 2018, o 10:40

dzień dobry

Kochani bardzo potrzebna mi porada co mam zrobić w sytuacji takiej :

-Siostra mojego taty zmarła pozostawiając spadek (ogromny dług)

-córka siostry taty i rodzeństwo taty wraz z nim zrzekli się spadku

-ja z siostrą też się zrzekłyśmy spatku (prosta linia siostra taty, tata, córki)

-no i teraz ja mam synka 13 letniego w 2008 rozwiodłam się z biologicznym tatą syna który niebawem wyjechał do Anglii i założył tam rodzinę bez ślubu. Ja dwa lata temu wyszłam ponownie za mąż.

Wypełniając wniosek z którym muszę iść do sądu żeby uwolnić synka od długu zauważyłam że musi być tam wpisany drugi z rodziców. co w takiej sytuacji gdy wiem że na-pewno były mąż nie przyjedzie na rozprawę gdyż podpisał kontrakt i przez dwa lata na pewno nie przyjedzie nawet na chwilkę. w pozwie rozwodowym jest napisane że "wykonywanie władzy rodzicielskiej nad małoletnim............powierza matce..........,ograniczając władzę rodzicielską ojca.......... do praw współdecydowania o najważniejszych sprawach dotyczących wychowania i nauki tego małoletniego.

Czy w takiej sytuacji jest były mąż potrzeby w tym wniosku czy jest możliwość jaka kol wiek załatwienia tej sprawy bez jego fizycznej obecności lub może ustalenie osoby z jego rodziny żeby występowała w jego imieniu proszę o pomoc!!!

Pozdrawiam zmartwionamama