Prawojazdy

ciunio92

Prawojazdy

Postautor: ciunio92 » 15 kwie 2018, o 23:55

Witam.
Miałem zabrane prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu...
Zabrane na 8 miesiecy w 2015 roku...
Zostały wydane mi skierowania na badania lekarskie i psychologiczne w 2016 roku..
Skierowania mam przy sobie, ale nie wykonałem ich w terminie i raczej albo napewno będę musiał zrobić teraz prawojazdy od nowa..
Moje pytanie brzmi czy muszę robić te badania w okręgowym ośrodku czy mogę teraz w placówce gdzie przygotowują Cię do zdania egzaminu?

Dodatkowo zmieniłem miejsce zamieszkania, ale bez meldunku i moje wcześniejsze miejsce zameldowania jest oddalone ode mnie o 500 ponad km i nie mam gdzie się tam zatrzymać, czy mogę robić prawko tam gdzie wynajmuje mieszkanie bez zameldowania?

Roman40

Re: Prawojazdy

Postautor: Roman40 » 16 kwie 2018, o 03:15

Badania możesz wykonać u każdego lekarza który ma uprawnienia do badań kierowców:) Szkoda, że jak zdarzyła Ci się ta sytuacja nie ubiegałeś się o warunkowe umorzenie kary. Jeśli była to rutynowa kontrola i nie spowodowałeś żadnego zagrożenia na drodze i nie małeś więcej niż promil, szanse w sądach były wtedy realne. W ramach warunku musiałbyś np. zapłacić ustaloną przez sąd kwotę na dany cel i pokryć koszty sądowe. Zalety takiego rozwiązania są dwie: szansa, że prawko nie zostanie odebrane, niekaralność.

ciunio92

Postautor: ciunio92 » 16 kwie 2018, o 21:35

Dziękuję zs za odpowiedź, ale kiedys jak dzwonilem do starostwa , to ta pani mi powiedziala ze bede musial robić tam gdzie jestem zameldowany , czy to prawda?

Serafka

Postautor: Serafka » 13 sie 2018, o 12:34

Dziękuję za obszerne wyjaśnienia. My zmagaliśmy się z podobnym problemem - mąż miał zatrzymane prawo jazdy. na szczęście egzaminu ponownego zdawać nie musiał, za to zrobił sobie (z własnej woli) taki kurs bezpiecznej jazdy, dzięki któremu jest lepszym kierowcą.