Naruszenie nietykalności

Cezar

Naruszenie nietykalności

Postautor: Cezar » 24 mar 2018, o 14:43

Witam, jestem nauczycielem wychowania fizycznego. W styczniu miałem przypadek nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego z udziałem nieletniej (do wczoraj mi się tak przynajmniej wydawało). A dokładniej złapała mnie za szyję 1 ręką i próbowała wskoczyć mi na plecy. Na policji zeznałem, że nieletnia próbowała mnie dusić i wskoczyć na plecy. Gdy złapała mnie za szyję, złapałem ją za rękę i odsunąłem od siebie.
Sąd na rozprawie uznał, że, jeśli nie podpierała się dwoma rękoma o moje barki to nie próbowała wskoczyć na mnie, tylko w biegu niechcący wpadła na mnie, a oskarżenie o duszenie jest bezpodstawne, bo nie użyła 2-giej ręki oraz obroniłem się przed Jej ręką i duszeniem.Tak uzasadnił to sąd. Dla mnie jest do śmieszne do pewnego momentu.
Ponadto na rozprawie sąd tak samo jak i pani mecenas powiedzieli, że mogę być posądzony o zeznanie fałszywych zeznań, ponieważ to nie było duszenie i skoku też nie było, a zeznałem tak na policji. Teraz moje pytanie brzmi, kto może mnie o to oskarżyć? I drugie pytanie, jeśli zostanę winny tego przewinienia to czy dalej będę mógł pracować w szkole jako nauczyciel czy też nie? I czy w zaświadczeniu o niekaralności będzie widoczne, że byłem już karany? Takie zaświadczenie jest potrzebne do pracy w szkole, czy też do pracy jako Animator Sportowy. Obie funkcję pełnie, więc dla mnie jest to bardzo ważne.
Chcę również zapytać jak się bronić przed tego typu sytuacją w przyszłości? Co mogę takiej nieletniej zrobić? Nie mam zamiaru więcej korzystać z "pomocy" sądu.